DENIOS Sp z.o.o
ul. Słoneczna 26
05-816 Michałowice

Tel.: 22 279 40 00
Fax: 22 279 40 01
E-Mail: info@denios.pl
Internet: www.denios.pl

Zwalczanie i usuwanie wypadków z substancjami niebezpiecznymi oraz pożarami litu.

Podczas każdej interwencji strażaków i załóg ratunkowych kluczowe jest zachowanie delikatnej równowagi między szybkością, a bezpieczeństwem. Każda sekunda i każda decyzja mają ogromne znaczenie, decydują one o sukcesie ale i podejmowanym ryzyku. W DENIOS doskonale rozumiemy te wyzwania, dlatego naszym celem jest dostarczanie odpowiednich narzędzi oraz rozwiązań, które wspierają ratowanie życia, minimalizując ryzyko podczas każdej interwencji.

Kluczowe zasady, które przyczyniają się do sukcesu w razie wypadku, to przewidywanie potencjalnych zagrożeń oraz posiadanie najlepszego dostępnego sprzętu prewencyjnego.

W niniejszym artykule chcemy pokazać, jak nasze produkty mogą stać się nieocenionymi sojusznikami, poprawiając nie tylko zdolność reagowania na sytuacje awaryjne, lecz także samopoczucie oraz bezpieczeństwo w miejscu pracy, zarówno dla strażaków, jak i ogólnie dla załóg ratowniczych.

Specjalistyczne rozwiązania dla straży pożarnej i załóg ratowniczych.

W DENIOS rozumiemy, że w nagłych wypadkach liczy się każda sekunda. Dlatego oferujemy zaawansowane rozwiązania zapewniające skuteczną i bezpieczną reakcję w krytycznych sytuacjach. Od składowania materiałów niebezpiecznych po prysznice bezpieczeństwa i pojemniki do transportowania baterii litowych - nasze rozwiązania są zaprojektowane tak, aby sprostać codziennym wyzwaniom załóg ratowniczych i strażaków. Dowiedz się więcej o tym, jak możemy pomóc chronić tych, którzy chronią nas!

Zwalczanie pożarów litu

Specjalistyczne koce przeciwpożarowe do gaszenia pożarów litu

Pożary litu, przez swoją specyfikę, wymagają specjalistycznych rozwiązań przeciwpożarowych. Koce przeciwpożarowe wykonane ze specjalnej tkaniny wysokotemperaturowej z powłoką mineralną po obu stronach. Są używane do ochrony otaczającego obszaru w razie wypadków z akumulatorami. Zmniejszają one ryzyko rozprzestrzeniania się ognia i związanych z tym szkód. Koce są wystarczająco duże, aby przykryć całe pojazdy elektryczne. Są również szybkie i łatwe w obsłudze oraz nadają się do stosowania ze zraszaczami i wodą gaśniczą, dając efekt chłodzenia.

Skrzynki transportowe dla uszkodzonych akumulatorów

Uszkodzone baterie litowe mogą ponownie się zapalić nawet po dłuższym czasie. Dlatego po gaszeniu pożaru należy je oddzielić i tymczasowo przechowywać w odpowiednich zabezpieczających skrzyniach. DENIOS oferuje profesjonalne skrzynie magazynowe i transportowe, które mogą być przechowywane np. w pojazdach straży pożarnej. Idealnie nadają się jako pojemniki do kwarantanny uszkodzonych akumulatorów litowo-jonowych. Skrzynki kwarantannowe minimalizują zagrożenia w razie kolejnego wypadku. Wiele z naszych skrzyń nadaje się również do transportu drogowego i posiada odpowiednie zezwolenia na transport wadliwych, uszkodzonych lub krytycznie uszkodzonych akumulatorów litowo-jonowych.

Kontener kwarantannowy dla pojazdów elektrycznych

Testy zderzeniowe wykazały, że w przypadku wypadku ryzyko eksplozji i pożaru nie jest większe dla pojazdów elektrycznych niż dla spalinowych. Pożary samochodów elektrycznych są jednak trudniejsze do ugaszenia. Tylko intensywne chłodzenie dużymi ilościami wody może powstrzymać pożar. Nie jest jednak możliwe stwierdzenie gołym okiem, czy pożar został całkowicie ugaszony. Akumulator może samozapalić się ponownie do 24 godzin po pożarze. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem zaparkowanie pojazdu elektrycznego oddzielnie w obszarze kwarantanny z możliwością zalania wodą. Mobilny kontener kwarantannowy DENIOS oferuje miejsce na samochód elektryczny i może być zalany w razie pożaru. Jego przydatność została potwierdzona przez niemiecki TÜV.

Eliminacja wypadków z udziałem niebezpiecznych substancji

Mobilne systemy uszczelniające i przytrzymujące

Nasz sklep internetowy oferuje wszystko, czego potrzebujesz do zabezpieczenia wycieków substancji niebezpiecznych. Składane wanny wychwytowe, beczki bezpieczeństwa, korki uszczelniające i szczeliwa są idealne do zabezpieczania wyciekających pojemników z substancjami niebezpiecznymi. Dzięki uszczelnieniom kanalizacyjnym i mobilnym barierom można szybko zabezpieczyć krytyczne punkty i zapobiec przedostawaniu się niebezpiecznych substancji lub zanieczyszczonej wody gaśniczej do innych obszarów budynku lub ścieków.

Bariery przeciwolejowe do użytku na wodzie

Jeśli olej lub inne niebezpieczne substancje dostaną się do zbiorników wodnych, nawet pojedyncza kropla może szybko się rozprzestrzenić i zanieczyścić do 1000 litrów wody. W szczególności w wodach płynących, warstwa oleju spływa nieubłaganie w dół rzeki i z każdą sekundą powoduje dalsze rozprzestrzenianie się szkód. Aby zapobiec dalszemu rozszerzaniu się zanieczyszczeń, na wodzie stosuje się bariery olejowe, które zapobiegają dalszemu rozprzestrzenianiu się filmu olejowego. Bariery olejowe DENSORB® oferują bezpieczne i skuteczne rozwiązanie do zatrzymywania olejów, benzyny, oleju napędowego i innych węglowodorów na wodach otwartych, stojących i płynących.

Sorbenty DENSORB

Sorbenty są niezbędne w sytuacjach, gdy paliwo, olej lub inne niebezpieczne substancje wyciekają na drogi w wyniku wypadków lub gdy dochodzi do wycieków tych substancji na terenie firmy. W zależności od zastosowania, asortyment DENSORB® oferuje szeroki wybór różnych środków wiążących - od klasycznych granulatów po wyjątkowo chłonne włókniny i podkładki wiążące, które można umieścić na przykład pod cieknącymi zbiornikami lub rurami.

Pozostałe produkty

Wykrywacze gazu

Czujnik lub wykrywacz gazu monitoruje stężenie gazu w otaczającym powietrzu i sprawia, że zagrożenia spowodowane na przykład przez bezwonne lub bezbarwne gazy są widoczne dla służb ratunkowych. W przypadku, gdy służby ratunkowe muszą wejść do budynków zagrożonych, aby ratować ludzi, mogą zabrać ze sobą detektor gazu dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Środki ochrony indywidualnej

Środki ochrony indywidualnej są niezbędne podczas zwalczania i usuwania skutków wypadków związanych z substancjami niebezpiecznymi. Chronią one personel ratunkowy przed szkodliwym działaniem niebezpiecznych substancji i minimalizują ryzyko obrażeń.

Progi kablowe i ochraniacze do węży

Progi kablowe i ochraniacze do węży są wykorzystywane w operacjach układania węży i kabli w poprzek dróg lub ścieżek bez konieczności ich blokowania, a jednocześnie w celu umożliwienia bezpiecznego przejazdu samochodów. Oferujemy również ochraniacze wężowe odpowiednie dla dużych węży strażackich.

Skrzynie transportowe

Nasze praktyczne skrzynie transportowe są idealne do załadunku sprzętu i przechowywania go na przykład na wózku sprzętowym. Wytrzymałe i wszechstronne skrzynie zapewniają, że sprzęt jest bezpiecznie przechowywany i zawsze gotowy do użycia. Dzięki różnym rozmiarom i wzorom zapewniają one efektywną organizację i szybki dostęp do ważnych narzędzi i materiałów podczas użytkowania.

Wózki transportowe

Kontenery rolkowe i wózki transportowe mogą być ładowane różnym sprzętem, takim jak aparaty oddechowe, sprzęt pomocniczy i ratowniczy, i utrzymywane w gotowości, na przykład w pojeździe straży pożarnej. Mogą być używane jako jednostki mobilne na miejscu zdarzenia, aby zapewnić szybkie i skuteczne dostarczenie wymaganego sprzętu.

Drabiny ratunkowe

Drabiny ratownicze umożliwiają szybką ewakuację w sytuacjach awaryjnych.

Odkażanie

Oferujemy również rozwiązania do dokładnego czyszczenia i usuwania zanieczyszczeń ze sprzętu i pojazdów. Od mobilnych stacji czyszczących po specjalistyczne wanny do dezynfekcji, mamy wszystko, czego potrzebujesz do szybkiego i niezawodnego czyszczenia sprzętu i pojazdów. Gwarantuje to, że służby ratownicze mogą pracować z czystym i nieskazitelnym sprzętem przez cały czas, jednocześnie minimalizując ryzyko dla zdrowia związane z niebezpiecznymi pozostałościami.

Chętnie udzielimy Ci porady!

Czy to przez telefon, e-mail, czy też osobiście w siedzibie Państwa firmy - chętnie pomożemy i doradzimy. Skontaktuj się z nami.

Fachowe doradztwo 22 279 40 00

Powiązane tematy

Infografika

Baterie litowe: środki zapobiegające uszkodzeniom

Przechowywanie akumulatorów litowo-jonowych stawia wiele firm przed dylematem. Do tej pory nie ma żadnych regulacji prawnych, które mogłyby je ukierunkować. Określenie i wdrożenie odpowiednich środków należy zatem do samych przedsiębiorstw. Nasza infografika przedstawia odpowiednie środki bezpieczeństwa dla różnych klas energetycznych akumulatorów oraz 5 zasad bezpieczeństwa, których należy bezwzględnie przestrzegać.

Kontynuuj czytanie
Świat produktów

Baterie litowe: Uwzględnij ryzyko!

Praca z bateriami litowymi wiąże się z zagrożeniami. Niezależnie od tego, czy chcesz bezpiecznie przechowywać, ładować i transportować pojedyncze baterie o mniejszej mocy, czy duże ilości o dużej mocy, czy też potrzebujesz środowiska do testów wytrzymałościowych: DENIOS oferuje odpowiednie rozwiązanie na wszystko.

Kontynuuj czytanie
FAQ

Prawidłowe działanie przy rozlaniu oleju

Przy wycieku oleju albo większej awarii tego rodzaju konieczne jest szybkie działanie – bo może dojść do szkód w środowisku oraz wypadków z udziałem pracowników. W naszym zestawieniu FAQ „Prawidłowe działanie przy rozlaniu oleju” udzielamy odpowiedzi, co mogą i muszą Państwo zrobić, żeby być jak najlepiej przygotowanym i nie dopuścić do przekształcenia wycieku oleju w katastrofę ekologiczną.

Kontynuuj czytanie
Artykuł

Gdy liczy się każda sekunda: Wycieki oleju na wodzie

Niejednokrotnie słyszymy o poważnych wyciekach oleju na wodzie. W powszechnej świadomości znane są głównie bardzo duże katastrofy. Ale nawet na niby niewielką skalę, wycieki oleju mogą mieć katastrofalne skutki, jeśli dostaną się do lokalnych wód. Jak firmy mogą podjąć środki ostrożności? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Kontynuuj czytanie
i

Informacje specjalistyczne na tej stronie zostały starannie opracowane zgodnie z naszą najlepszą wiedzą. DENIOS Sp. z o.o. nie może jednak udzielić żadnej gwarancji ani przyjąć odpowiedzialności za aktualność, kompletność i poprawność zarówno wobec czytelnika, jak i osób trzecich. Wykorzystanie informacji i treści do celów własnych lub osób trzecich odbywa się zatem na własne ryzyko użytkownika. W każdym przypadku należy przestrzegać obowiązujących lokalnie aktów prawnych.

Menu
Zaloguj
Twój koszykDodano do koszyka
Do koszyka
Chętnie pomożemy!

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.

Pon - Czw: 8:00 - 17:00 | pt 8:00 - 16:00