Ta historia jest wciąż żywa, w telewizji pojawiają się pierwsze obrazy katastrofy, która zmieniła wszystko. Magazyn na terenie firmy chemicznej Sandoz staje w płomieniach, a niebezpieczne pestycydy i skażona woda gaśnicza spływają do Renu. Helmut Dennig od razu stawia sprawę jasno: coś takiego nie może się już nigdy powtórzyć. Wkrótce potem powstaje firma DENIOS.
Ponad 30 lat później DENIOS AG zdobył światową renomę jako konstruktor i producent rozwiązań do magazynowania materiałów niebezpiecznych. W 25 punktach sprzedaży i sześciu zakładach produkcyjnych, u nas wszystko kręci się wokół bezpiecznego składowania i obchodzenia się z substancjami niebezpiecznymi, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Dzisiaj to rodzinne przedsiębiorstwo z Bad Oeynhausen doradza i zaopatruje znanych klientów, takich jak BMW, Salzgitter Flachstahl, Volkswagen, Evonik, Bayer i Bosch.
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ochronę środowisk naturalnego - dla nas samych i dla przyszłych pokoleń. W DENIOS uważamy za nasz główny cel ciągłe doskonalenie się i wyznaczanie nowych standardów w tym zakresie.
Z pierwszej wanny wychwytowej wyrosło przedsiębiorstwo o globalnym zasięgu, której obszerny i wysokiej jakości program produktów pokrywa szerokie spektrum zapotrzebowania - dla przemysłu i handlu, usług, aż po instytucje edukacyjne i badawcze. Z produktami i rozwiązaniami dla takich sektorów jak transport i logistyka, motoryzacja, budowa maszyn, chemia i farmaceutyka, jak również dla przetwórstwa tworzyw sztucznych i metali.
Nasz sektor działalności "Produkty katalogowe" obejmuje ponad 14.000 artykułów standardowych w e-commerce. Jako innowator i producent DENIOS oferuje największy asortyment wyposażenia dla przedsiębiorstw i BHP. Nasi klienci mają dostęp do największej w Europie oferty wanien wychwytowych dla wszystkich niebezpiecznych cieczy, z ponad 500 wariantami. Naszą bogatą ofertę uzupełniają systemy magazynów materiałów niebezpiecznych, pojemniki do transportu i czyszczenia oraz włókniny wiążące (sorbenty) do usuwania i zabezpieczania wycieków.
"Rozwiązania inżynieryjne" to obszar, w którym opracowywane są systemy magazynów materiałów niebezpiecznych, termotechnika oraz systemy do techniki wentylacji i dekontaminacji. Różnorodność rozwiązań i ich wyposażenia, jak również możliwości komunikacyjne systemów magazynowych DENIOS przy pomocy innowacyjnej technologii detektorów. Oprócz rejestracji danych operacyjnych i statusowych, w tym automatycznych alarmów o usterkach i systemowych środków zaradczych, uniwersalna łączność Industry 4.0 tworzy inteligentne połączenie z opartymi na chmurze e-usługami.
Jako rodzinne firmie stawia to przed nami zadanie przejęcia odpowiedzialności z innowacyjną siłą, zrównoważonym działaniem i globalnym, strategicznym myśleniem.
Aby pomysł mógł przerodzić się w efektywne rozwiązanie, potrzebna jest wiedza i doświadczenie. Na pewno też porcja bezkompromisowości, postawy i konsekwentnego podejścia do sprawy. Jako przedsiębiorstwo rodzinne w DENIOS wierzymy, że kultura dzielenia się wiedzą i ciągłego uczenia się od siebie nawzajem jest najcenniejsza. Tylko w ten sposób możemy stale oferować innowacyjne produkty i usługi, które zapewniają naszym klientom wartość dodaną - nie tylko dzisiaj, ale i w przyszłości.
Z produktami DENIOS stawiacie Państwo na sprawdzoną i certyfikowaną jakość. Dlatego też już na wczesnym etapie zaczęliśmy poddawać nasze produkty wymagającej certyfikacji. Na przykład nasze systemy składowania materiałów niebezpiecznych są kompleksowo i w pełni certyfikowane zgodnie z normą PN EN 1090. Abyście Państwo mogli być tego pewni, regularnie poddajemy nasze produkty certyfikacji przez niezależne instytuty. Należą do nich DEKRA, TÜV nord, DVS, IBS i Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej w Berlinie.
Na zlecenie compamedia, organizatora konkursu TOP 100 innovation, badacz innowacji Prof. Dr. Nikolaus Franke i jego zespół zbadali siłę innowacyjną europejskich przedsiębiorstw. Tutaj DENIOS znalazł się po raz czwarty na liście.
Jako podstawę badacze przyjęli około 120 kryteriów testowych z pięciu kategorii: Top management promujący innowacje, klimat innowacyjny, innowacyjne procesy i organizacja, orientacja zewnętrzna i sukces innowacyjny. Podstawowym pytaniem, jakie analizowano, było to, czy innowacje są wynikiem zaplanowanego podejścia, czy też dziełem przypadku. Oraz czy i jak odpowiednie rozwiązania odniosą sukces na rynku.
Ze względu na szczególną sytuację, w tym roku powstała specjalna sekcja poświęcona również reakcji przedsiębiorców na kryzys Corony.
Nagroda TOP 100 przyznawany jest od 1993 roku przedsiębiorstwom średniej wielkości za szczególną siłę innowacyjną i ponadprzeciętne sukcesy w dziedzinie. Partnerami projektu są Fraunhofer Society for the Promotion of Applied Research oraz stowarzyszenie MŚP BVMW. Jako partnerzy medialni, Manager Magazin, Impulse i W&V towarzyszą porównaniu firm. Opiekunem TOP 100 jest dziennikarz naukowy Ranga Yogeshwar.
Prof. dr Nikolaus Franke, dyrektor naukowy TOP 100, jest pod wrażeniem nagrodzonych średnich przedsiębiorstw. "Firmy z TOP 100 konsekwentnie dążyły do tego, aby być jak najbardziej innowacyjne" - zauważa.
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.