DENIOS Sp z.o.o
ul. Słoneczna 26
05-816 Michałowice

Tel.: 22 279 40 00
Fax: 22 279 40 01
E-Mail: info@denios.pl
Internet: www.denios.pl

8 ważnych pytań dotyczących planowania nowej komory grzewczej

Planowanie komory grzewczej często wiąże się z wieloma pytaniami: jakie funkcje powinna mieć komora grzewcza? Jaka wielkość jest potrzebna dla produktów, które mają być ogrzewane? Jakie warunki na miejscu należy wziąć pod uwagę? Poniżej, za pomocą ośmiu pytań, przedstawiamy czynniki planowania, które są potrzebne przy inwestowaniu w instalację do ogrzewania materiałów do dalszego przetwarzania w produkcji. Na wszystko znajdujemy rozwiązanie. Dlatego pod wskazówkami dotyczącymi planowania znajdziesz także informacje o zakresie usług oferowanych przez DENIOS. A jeśli nadal masz pytania, chętnie doradzimy Ci na miejscu!

1. Jaki materiał należy poddać obróbce?

Komora grzewcza musi być dostosowana do przetwarzanego materiału oraz pojemników, w których materiał jest umieszczany w komorze. Właściwości materiału i jego ilość są decydujące dla projektu technicznego systemu. Oprócz procesu technicznego należy również uwzględnić potencjał zagrożeń wynikających z materiału, np. w przypadku substancji niebezpiecznych dla wody lub substancji niebezpiecznych. Oprócz ochrony osób i produktu należy w razie potrzeby uwzględnić środki ochrony przed wodą, ogniem i wybuchem. Ocena ryzyka i ustalenie odpowiednich koncepcji ochrony należy do obowiązków operatora.

DENIOS jest ekspertem od rozwiązań technicznych w zakresie obchodzenia się z substancjami niebezpiecznymi. Asortyment obejmuje m.in. komory grzewcze ze zintegrowanymi wannami wychwytowymi do uzdatniania substancji zanieczyszczających wodę. Czy potrzebujesz również rozwiązań do (pośredniego) przechowywania wrażliwych na temperaturę, niebezpiecznych substancji? Chętnie przeanalizujemy Twoje potrzeby i skonfigurujemy dla Ciebie wyprodukowany przez nas magazyn substancji niebezpiecznych z kontrolowaną temperaturą.

2. Jaka ilość przepustowości w jakim czasie jest planowana?

W przypadku montażu nowej instalacji technologicznej, w której konieczne jest wstępne ogrzewanie lub topienie materiałów eksploatacyjnych, brak jest empirycznych wartości dotyczących wymaganej przepustowości i czasu trwania procesu przygotowania. Zależą one nie tylko od lepkości i wielkości pojemnika lub ilości materiału, ale także od wydajności komory grzewczej.

Osiągnięcie docelowej temperatury rdzenia tak szybko jak to możliwe i utrzymanie dokładności temperatury aż do zakończenia procesu przygotowania jest kluczowe dla efektywności komory grzewczej.

Zanim błąd w planowaniu doprowadzi do inwestycji, która nie przyniesie oczekiwanego rezultatu i będzie wiązała się z wysokimi kosztami następczymi, zaleca się tymczasowe wykorzystanie wynajmowanej komory grzewczej.

*W DENIOS zrealizowaliśmy już nowe systemy, które przewyższają stare systemy wzrostem wydajności do 50%. Osiągamy to poprzez optymalne współdziałanie ogrzewania powietrza, geometrii przepływu, kontrolowanej objętości powietrza i izolacji cieplnej w komorze grzewczej DENIOS.*

Jeszcze większe bezpieczeństwo planowania

Masz w swoim portfolio nowy produkt i chciałbyś wiedzieć jak zachowuje się w różnych temperaturach? Jak długie są czasy ogrzewania? Czy odpuszczanie w komorach grzewczych jest właściwym rozwiązaniem dla Ciebie? Po prostu spróbuj.

Najpierw wynajem, potem zakup - z komorą grzewczą DENIOS do wynajęcia mogą Państwo polegać na bezpieczeństwie planowania i zdobyć ważne doświadczenie przed podjęciem ewentualnej decyzji o zakupie.

3. Jakie źródła energii można wykorzystać (efektywnie) dla komory grzewczej?

Energia elektryczna jest najczęściej wykorzystywanym źródłem energii do zasilania komory grzewczej. Jednak warunki ogólne mogą również sprzyjać wykorzystaniu ciepła procesowego lub odpadowego, czy to w postaci pary, oleju termicznego czy gorącej wody. Przy planowaniu komory należy wziąć pod uwagę wybór źródła energii, ponieważ elementy instalacji będą do niego dopasowane.

Niezależnie od tego, jakie źródło energii wybierzesz, w komorze grzewczej DENIOS zaopatrzenie w energię można ustawić tak, by odpowiadało indywidualnemu odbiorcy. Chętnie doradzimy Ci, jak wybrane przez Ciebie źródło energii wpływa na skład elementów systemu.

4. Jakie czynniki konstrukcyjne powinny być uwzględnione w planowaniu?

Przestrzeń, dostępność, trasy komunikacyjne i przyłącza mediów to ograniczenia, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu budowy komory grzewczej. Te strukturalne warunki muszą być wykorzystane w sposób jak najbardziej ekonomiczny. W przypadku poważnych ograniczeń należy zazwyczaj zaplanować indywidualne rozwiązanie. Możliwymi wariantami są również konstrukcja modułowa lub instalacja na zewnątrz.

Zgodnie z dostępną przestrzenią, dostosowaną do warunków produkcyjnych: stosujemy indywidualne rozwiązanie tam, gdzie nasz standardowy zakres usług nie pokrywa Twoich wymagań. W ten sposób oferujemy Ci optymalną i bezkompromisową integrację z Twoim środowiskiem produkcyjnym. Nazywamy to "Best-Fit". Chętnie odwiedzimy Cię na miejscu, aby ocenić Twoje potrzeby. Wspólny dialog wnosi decydujący wkład w Twoją korzyść. Prowadzi to do sensownej i ekonomicznej koncepcji. To właśnie rozumiemy przez najlepsze dopasowanie: nie otrzymujesz od nas usług, których nie potrzebujesz.

5. Jak zaplanowano przebieg procesu?

Z reguły sekwencja procesu ogrzewania materiałów do dalszego przetwarzania w produkcji może być reprezentowana przez następujące etapy procesu:

  1. Ewentualne (pośrednie) składowanie nieprzetworzonych surowców

  2. Przygotowanie do przetwarzania

  3. Umieszczenie w zakładzie przetwórczym lub w komorze grzewczej

  4. Przepustowość towarów lub przygotowanych materiałów

  5. Przekazanie materiału pomiędzy zakładem przygotowawczym a zakładem przetwórczym w celu dostarczenia go do dalszego przetwarzania

Oczekiwana wartość dodana dzięki automatyzacji zależy od procesu technicznego i warunków zabudowy (np. efektywności ekonomicznej i dostępności). Z naszego doświadczenia wynika, że integracja rozwiązania automatyki działa najlepiej, gdy za wszystko - od analizy potrzeb po wdrożenie i uruchomienie - odpowiada jedna osoba. Zapobiega to stratom w interfejsie. Oferujemy wszystkie usługi związane z Twoim rozwiązaniem automatyzacji z jednego źródła. Chętnie doradzimy Ci w sprawie możliwości w pełni zautomatyzowanej komory grzewczej 4.0 od DENIOS.

Planowanie poszczególnych etapów procesu ma wpływ nie tylko na konstrukcję komory grzewczej. Powinien on również dotyczyć postępowania z materiałem. Czy potrzebny będzie sprzęt do przenoszenia, taki jak wózki widłowe lub podnośniki do beczek? Jakie procesy robocze mają być wykonywane przez personel obsługujący? Jaki jest zakres automatyzacji procesów (zakres stopnia automatyzacji: od zera do pełnej automatyzacji pracy)? Jakie specyfikacje wynikają z technologii sterowania procesem?

6. Jakie są wymagania dotyczące dokumentacji procesu i kontroli jakości?

Dokumentacja procesu i kontrola jakości towarzyszą procesowi reprocesowania i dlatego warto je uwzględnić podczas planowania procesu i wyboru dostawcy. Również tutaj pojawia się pytanie o pożądany stopień automatyzacji. W celu zapewnienia stałej wysokiej jakości materiału w całym procesie ponownego przetwarzania konieczne może być rejestrowanie temperatury powietrza obiegowego i temperatury rdzenia każdego pojedynczego pojemnika oraz dokumentowanie ich w możliwy do sprawdzenia sposób.

Jeszcze większa niezawodność procesu

DENIOS wdrożył komorę grzewczą ze zautomatyzowaną dokumentacją procesu i kontrolą jakości dla znanego niemieckiego producenta smarów. Za pomocą toru pomiarowego temperatura powietrza obiegowego jest trwale rejestrowana i niezawodnie przekazywana. W tym celu do każdego pojemnika wkładane są termometry oporowe z radiową transmisją mierzonych wartości. System sterowania DENIOS Premium zapewnia dokładną regulację temperatury, ustalając w regularnych i dowolnie zaprogramowanych odstępach czasu AKTUALNE temperatury produktu i przesyłając je do jednostki oceniającej lub do sterowni. Na życzenie chętnie prześlemy Ci kompletne informacje do wglądu.

7. Jakie wymagania branżowe należy uwzględnić dla komory grzewczej?

Czynniki specyficzne dla danej branży, takie jak wymagania GMP w przemyśle farmaceutycznym i koncepcje HACCP w przemyśle spożywczym, uzupełniają w stosownych przypadkach profil wymagań.

GMP: Good Manufacturing Practice

HACCP: Hazard Analysis and Critical Control Points

*Dla sektora chemiczno-farmaceutycznego, jak również dla przemysłu spożywczego oferujemy systemy zgodne ze standardami GMP. W DENIOS rutynowo realizujemy komory grzewcze w kompletnej konstrukcji ze stali nierdzewnej.*

8. Jak ważna jest dla Państwa międzynarodowość przy wyborze dostawców?

Jeśli Twoja firma ma międzynarodową pozycję i chcesz wdrożyć te same wymagania produkcyjne i jakościowe w całej grupie, to skorzystasz z dostawcy, który ma odpowiednią międzynarodową sieć, która obejmuje również serwis i utrzymanie. Certyfikowane globalnie procesy produkcyjne i produkty dają pewność, że obietnica jakości dostawcy zostanie dotrzymana.

*Partnerstwo to nasza maksyma. Ze względu na swoje międzynarodowe położenie DENIOS jest predestynowany do bycia dostawcą dla całej grupy. Key Account Managerowie DENIOS są blisko Ciebie w każdym miejscu na świecie, mówią w danym języku narodowym i są do dyspozycji zagranicznych filii w całym asortymencie DENIOS. Dzięki uzupełniającym usługom cyfrowym DENIOS jest w stanie obsłużyć interfejs klienta na całym świecie w sposób całościowy, oferując usługi doradcze, zaopatrzeniowe, serwisowe i informacyjne. Wspieramy już duże korporacje z różnych branż, takie jak Bayer, Volkswagen, Salzgitter, SKF i Deutsche Bahn. Chętnie udzielimy Ci kompleksowej porady.*

Skorzystaj z porad naszych ekspertów!

Indywidualne doradztwo, serwis i różnorodność produktów to nasze atuty.

Nasi doradcy klienta są do Państwa dyspozycji. Również na miejscu!

Porady ekspertów 22 279 40 00

Artykuły powiązane

Ładowanie ...
i

Informacje specjalistyczne na tej stronie zostały starannie opracowane zgodnie z naszą najlepszą wiedzą. DENIOS Sp. z o.o. nie może jednak udzielić żadnej gwarancji ani przyjąć odpowiedzialności za aktualność, kompletność i poprawność zarówno wobec czytelnika, jak i osób trzecich. Wykorzystanie informacji i treści do celów własnych lub osób trzecich odbywa się zatem na własne ryzyko użytkownika. W każdym przypadku należy przestrzegać obowiązujących lokalnie aktów prawnych.

Menu
Zaloguj
Twój koszykDodano do koszyka
Do koszyka
Chętnie pomożemy!

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.

Pon - Czw: 8:00 - 17:00 | pt 8:00 - 16:00