DENIOS Sp z.o.o
ul. Słoneczna 26
05-816 Michałowice

Tel.: 22 279 40 00
Fax: 22 279 40 01
E-Mail: info@denios.pl
Internet: www.denios.pl

Materiały laboratoryjne: bezpieczna praca w laboratorium

DENIOS oferuje szeroką gamę produktów do zapewnienia bezpieczeństwa w laboratoriach. Obejmuje to sprawdzone rozwiązania, które zapewniają bezpieczne obchodzenie się z substancjami niebezpiecznymi w laboratorium, a także przechowywanie substancji niebezpiecznych zgodnie z przepisami prawa. W naszej ofercie artykułów laboratoryjnych znajduje się również duży wybór produktów do ochrony pracowników. Ponadto w naszej ofercie znajduje się wiele innych praktycznych elementów wyposażenia laboratoriów, np. urządzenia laboratoryjne.

Przechowywanie substancji niebezpiecznych w laboratorium

Szafy na substancje niebezpieczne dla laboratoriów

Szafy na substancje niebezpieczne umożliwiają bezpieczne przechowywanie substancji niebezpiecznych w małych pojemnikach bezpośrednio w laboratorium. W zależności od właściwości substancji, szafa na substancje niebezpieczne dla sprzętu laboratoryjnego musi spełniać różne wymagania. Jeżeli w laboratorium mają być przechowywane substancje łatwopalne, wymagana jest ognioodporna szafa na substancje niebezpieczne. Chroni to przechowywany materiał przed krytycznym wzrostem temperatury w przypadku pożaru. Z drugiej strony, w przypadku substancji agresywnych ważne jest, aby laboratoryjna szafa materiałów niebezpiecznych była odporna na korozję. Aby optymalnie wykorzystać przestrzeń dostępną w laboratorium, oferujemy szafy na materiały niebezpieczne w różnych wariantach modelowych i o różnych wymiarach. W laboratorium używa się zwykle wielu różnych niebezpiecznych substancji i mieszanin. W tym celu dostępne są szafy na substancje niebezpieczne z praktycznym podziałem, oferujące optymalne opcje oddzielnego lub sortowanego przechowywania substancji niebezpiecznych w laboratorium.

Wanny wychwytowe dla laboratoriów

Produkty przeznaczone do przechowywania małych pojemników są szczególnie przydatne jako wanny wychwytowe do laboratoriów lub wanny laboratoryjne. W sklepie internetowym DENIOS znajdą Państwo duży wybór wanien na małe pojemniki z różnych materiałów do użytku laboratoryjnego. Nasze wanny laboratoryjne wykonane z wysoce odpornego chemicznie polietylenu zapewniają długotrwałą ochronę przed korozją podczas przechowywania agresywnych cieczy w laboratorium. Do cieczy łatwopalnych oferujemy stalowe wanny laboratoryjne. Wanny laboratoryjne ze stali nierdzewnej są nie tylko szczególnie higieniczne, ale także odpowiednie do przechowywania substancji łatwopalnych i agresywnych. W naszym asortymencie znajdują się również praktyczne wanny laboratoryjne, które można wykorzystać jako tace do eksperymentów, tace ekspozycyjne lub tace do przechowywania instrumentów laboratoryjnych.

Regały na małe pojemniki

Dobrym rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić miejsce na przechowywanie małych pojemników w laboratorium są regały na materiały niebezpieczne. W zależności od konstrukcji są one odpowiednie do przechowywania substancji zanieczyszczających wodę, cieczy łatwopalnych lub agresywnych chemikaliów. Praktyczne: Nasze regały do małych pojemników są dostępne w wersji rozszerzalnej z podstawowymi i dodatkowymi przęsłami - dzięki temu można elastycznie reagować na zmieniające się wymagania dotyczące przestrzeni podczas tworzenia laboratorium.

SpillGuard® connect

Bezpieczne połączenie z siecią. Innowacyjne, cyfrowe zarządzanie wyciekami

Wykorzystaj zalety cyfryzacji do zarządzania wyciekami 4.0: Dzięki nowemu, innowacyjnemu detektorowi wycieków SpillGuard® connect możesz centralnie monitorować swoje studzienki za pomocą aplikacji internetowej i otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym w przypadku wycieku.

Postępowanie z substancjami niebezpiecznymi w laboratorium

Butelki i pojemniki laboratoryjne

Małe pojemniki to sprzęt roboczy, który jest używany w laboratoriach na co dzień, np. do przechowywania próbek. Butelki laboratoryjne, pojemniki, puszki do pakowania i inne naczynia są zatem nieodzownym elementem wyposażenia laboratorium. W DENIOS mają Państwo do dyspozycji duży wybór wysokiej jakości pojemników laboratoryjnych o różnych wielkościach i kształtach - oczywiście także w wersji bezpiecznej dla żywności. Nasza rada na bardziej zrównoważony rozwój w laboratorium: ekologiczne butelki z wąską szyjką wykonane z surowców odnawialnych (Green-PE).

Pojemniki bezpieczne FALCON

Każdy, kto musi dozować, przenosić, przechowywać i transportować niebezpieczne ciecze w laboratorium, nie może obejść się bez produktów FALCON! Firma FALCON oferuje szeroką gamę profesjonalnych pojemników i akcesoriów zabezpieczających do precyzyjnego postępowania z ciekłymi substancjami niebezpiecznymi.

Napełnianie w laboratorium: pompy, lejki i próbniki

Od przemysłu chemicznego, przez farmaceutyczny i spożywczy, po badania uniwersyteckie: przenoszenie i napełnianie niebezpiecznych substancji jest częścią codziennej rutyny w laboratoriach. Pompy laboratoryjne, lejki, a nawet próbniki są często wybierane jako sprzęt laboratoryjny do wykonywania tych zadań dozowania. W naszym sklepie internetowym można znaleźć pompy laboratoryjne z różnymi systemami napędu (ręcznym, elektrycznym, akumulatorowym), które są przeznaczone do mniejszych pojemników. Do napełniania w laboratorium należą też różne lejki i próbniki do cieczy, ciał stałych lub lepkich.

Sorbenty chemiczne do pracy laboratoryjnej

Sorbenty DENSORB w wersji specjalnej są idealne do pracy laboratoryjnej z szeroką gamą substancji niebezpiecznych. Ponieważ mogą one pochłaniać szeroki zakres niebezpiecznych cieczy o różnych właściwościach (kwasy, zasady i ciecze agresywne), są niezwykle uniwersalne - idealne do codziennej pracy w laboratorium. Sorbenty DENSORB należy stosować jako podkłady chłonne podczas pracy w laboratorium, do szybkiego i nieskomplikowanego czyszczenia instrumentów laboratoryjnych lub do pochłaniania rozlanych płynów. Nasza rada: materiały pochłaniające DENSORB Special posiadają obustronne wzmocnienie warstwą ochronną przepuszczającą ciecz, dzięki czemu są wyjątkowo czyste i niestrzępiące się. Żółty kolor ostrzegawczy sorbentów chemicznych DENSORB oznacza potencjalne zagrożenie i sprawia, że wchłonięta ciecz jest dobrze widoczna.

Bezpieczeństwo pracy i ochrona pracowników w laboratorium

Środki ochrony indywidualnej dla pracowników laboratoriów

Praca w laboratorium wiąże się z wieloma źródłami zagrożeń, w wyniku których pracownicy (pomimo technicznych środków ostrożności) mogą mieć kontakt z substancjami niebezpiecznymi. Środki ochrony indywidualnej są zatem niezbędne do pełnej ochrony pracowników w laboratorium. Asortyment wyposażenia laboratoriów DENIOS oferuje Państwu również szeroki wybór środków ochrony indywidualnej - od odzieży ochronnej, przez rękawice ochronne i okulary, po ochronę dróg oddechowych.

Miejsca pracy z substancjami niebezpiecznymi w laboratoriach

Stanowiska pracy z substancjami niebezpiecznymi chronią pracowników laboratoriów podczas pracy z chemikaliami i służą zapewnieniu zgodności z zalecanymi limitami w miejscu pracy.

Wysoki efekt ochronny niebezpiecznych stanowisk pracy DENIOS uzyskuje się dzięki kurtynom świeżego powietrza (technika eżektorowa), które są wydmuchiwane przy przedniej krawędzi powierzchni roboczej i przy suficie. Kurtyny świeżego powietrza kierują niebezpieczne opary w stronę tylnej ściany, skąd są one specjalnie odsysane. Zaleta: zastosowanie technologii wyrzutni oznacza, że nie ma potrzeby stosowania skrzydła przedniego. Powstała w ten sposób otwarta przestrzeń przednia umożliwia wydajną pracę bez barier.

Prysznice ratunkowe i myjki do oczu

Istnieje wyraźny obowiązek stosowania w laboratoriach pryszniców ratunkowych. Przepisy specjalnie dostosowane do laboratoriów wymagają stosowania natrysków do ciała i oczu. Butelki do płukania oczu ze sterylnym płynem są dopuszczalne tylko wtedy, gdy nie ma dostępu do bieżącej wody pitnej. Natryski ratunkowe i butelki do przemywania oczu oraz praktyczne natryski kombinowane do Państwa sprzętu laboratoryjnego są dostępne w DENIOS w wielu różnych wersjach.

Sprzęt i aparatura laboratoryjna

Mikroskopy laboratoryjne

Mikroskopy są niezbędnymi przyrządami laboratoryjnymi do badań w dziedzinie przemysłu, nauki i medycyny. Mikroskopy optyczne czy mikroskopy stereoskopowy - oferujemy duży wybór różnych modeli i praktycznych akcesoriów, takich jak oświetlenie mikroskopu czy kamery mikroskopowe renomowanych producentów, takich jak Kern & Sohn.

Wagi laboratoryjne

Podczas ważenia w laboratoriach wysoka precyzja jest niezbędna do uzyskania wiarygodnych i bezbłędnych wyników. W zależności od zastosowania oferujemy szeroki wybór wag laboratoryjnych - od wag precyzyjnych po wagi analityczne - o różnych zakresach ważenia i krokach cyfr. Wiele modeli oferuje typowe funkcje laboratoryjne, takie jak określanie zawartości procentowej, liczenie sztuk i rejestrowanie danych. W przypadku zastosowań podlegających metrologii prawnej można u nas nabyć również wagi laboratoryjne zgodne z prawem handlowym. W takich przypadkach prosimy o bezpośrednie zamawianie kalibracji.

Meble laboratoryjne

Odpowiednie meble laboratoryjne są zawsze częścią wyposażenia laboratorium. Ergonomiczne stanowiska pracy czy łatwo dostępna przestrzeń do przechowywania - oferujemy wiele produktów, które mogą uzupełnić Twoje laboratorium. Na przykład szafy materiałowe przystosowane do kontaktu z żywnością, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, które zapewniają miejsce do przechowywania wszędzie tam, gdzie obowiązują szczególne wymagania dotyczące czystości i higieny. Ergonomiczne krzesła laboratoryjne i stołki robocze zapewniają pracę przyjazną dla pleców. Właściwe warunki oświetleniowe w laboratorium można stworzyć za pomocą odpowiednich lamp roboczych. Na przykład w naszej ofercie znajdują się energooszczędne lupy LED.

Bezpieczny pojemnik na odpady

Odpady laboratoryjne w żadnym wypadku nie powinny być wyrzucane do zwykłych odpadów domowych, lecz do specjalnych pojemników. Dlatego w wielu przypadkach pojemniki na odpady palne stanowią część niezbędnego wyposażenia laboratorium. Zapewniają one skuteczną ochronę przed rozwojem pożaru wewnątrz, na przykład dzięki samozamykającym się pokrywom i wentylacji dolnej. Nowość: nasz innowacyjny zbiornik na odpady ze stali nierdzewnej z przyłączem do odprowadzania spalin nie pozwala na wydostawanie się niebezpiecznych oparów.

Chętnie udzielimy Ci porady!

Czy to przez telefon, e-mail, czy też osobiście w siedzibie Państwa firmy - chętnie pomożemy i doradzimy. Skontaktuj się z nami.

Fachowe doradztwo 22 279 40 00

Artykuły powiązane

FAQ

Prysznice ratunkowe: 10 pytań, 10 odpowiedzi

Prysznice ratunkowe i myjki do oczu są niezbędnymi środkami pierwszej pomocy w przypadku zanieczyszczenia. W naszym poradniku znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące pryszniców awaryjnych, oczomyjek i butelek do płukania oczu.

Kontynuuj czytanie
i

Informacje specjalistyczne na tej stronie zostały starannie opracowane zgodnie z naszą najlepszą wiedzą. DENIOS Sp. z o.o. nie może jednak udzielić żadnej gwarancji ani przyjąć odpowiedzialności za aktualność, kompletność i poprawność zarówno wobec czytelnika, jak i osób trzecich. Wykorzystanie informacji i treści do celów własnych lub osób trzecich odbywa się zatem na własne ryzyko użytkownika. W każdym przypadku należy przestrzegać obowiązujących lokalnie aktów prawnych.

Menu
Zaloguj
Twój koszykDodano do koszyka
Do koszyka
Chętnie pomożemy!

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.

Pon - Czw: 8:00 - 17:00 | pt 8:00 - 16:00