DENIOS Sp z.o.o
ul. Słoneczna 26
05-816 Michałowice

Tel.: 22 279 40 00
Fax: 22 279 40 01
E-Mail: info@denios.pl
Internet: www.denios.pl

Intralogistyka materiałów niebezpiecznych: wydajnie i bezpiecznie!

Intralogistyka substancji niebezpiecznych stawia przed firmami szczególne wyzwania. Trasy transportowe i etapy procesu muszą być zaprojektowane nie tylko efektywnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Wynika to z faktu, że transport, przeładunek, składowanie i pobieranie kontenerów prowadzi do zwiększonego ryzyka wypadków. Za wszelką cenę należy unikać uszkodzeń, które prowadzą do niekontrolowanego wydostawania się substancji niebezpiecznych.

Produkty bezpieczeństwa DENIOS redukują do minimum ryzyko transportowe i zapewniają bezpieczne i efektywne obchodzenie się z substancjami niebezpiecznymi w Państwa przedsiębiorstwie.

Bezpieczeństwo i ergonomia przy obsłudze beczek

W wielu firmach substancje niebezpieczne są przechowywane w beczkach. Często jednak nie docenia się potrzeby zapewnienia bezpiecznego i ergonomicznego transportu. Niewłaściwe postępowanie z nimi może prowadzić do poważnych zagrożeń dla środowiska i zdrowia: przewrócenie lub upuszczenie beczki szybko prowadzi do jej uszkodzenia lub niekontrolowanego wycieku substancji niebezpiecznych. Ponadto ręczne przenoszenie, podnoszenie lub trzymanie beczek naraża pracowników na poważne obciążenia fizyczne. DENIOS oferuje bogaty wybór odpowiedniego wyposażenia roboczego, pozwalającego ograniczyć do minimum ryzyko związane z wewnętrznym transportem substancji niebezpiecznych w beczkach.

Podstawy jezdne: uniwersalne, ułatwiające transport

Podstawy jezdne składają się ze stabilnej platformy podłogowej z płynnie poruszającymi się kółkami obrotowymi. Umożliwiają one łatwe manewrowanie stojącymi beczkami w miejscu pracy, a także transport na niewielkie odległości. Dzięki lekkiej, oszczędzającej miejsce konstrukcji i wyjątkowej zwrotności, podstawy jezdne są również idealne do stosowania w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Do podstaw jezdnych

Wózek na beczki: bezpieczny transport przy znacznie zmniejszonym wysiłku

Dzięki wózkowi do beczek można transportować ciężkie beczki przy znacznie mniejszym wysiłku, nawet na większe odległości. Zintegrowane zabezpieczenie transportowe (np. w postaci pasa lub łańcucha) zapewnia bezpieczne mocowanie. Niektóre modele oferują praktyczne funkcje dodatkowe, np. do ładowania tac ociekowych.

Do wózków beczkowych

Podnośnik beczek: ładowanie palet, zbiorników lub półek przy minimalnym wysiłku

Podnośniki beczek są niezastąpionym pomocnikiem przy załadunku np. europalet, tac zbiorczych lub półek. Oszczędzające wysiłek i precyzyjne podnoszenie i opuszczanie bębna jest zwykle realizowane przez dyszel podnoszący lub hydraulikę nożną. Standardowo montowane kółka skrętne zapewniają dobrą zwrotność i umożliwiają transport na niewielkie odległości.

Do podnośników beczek

Kleszcze do beczek: podnoszenie beczek w trudno dostępnych miejscach

Specjalne sytuacje, takie jak załadunek uszkodzonej beczki lub celowe podnoszenie beczki z tylnego rzędu, wymagają zastosowania specjalnych produktów do obsługi beczek. W tym przypadku stosuje się osprzęt dźwigowy lub kleszcze do beczek. Składają się one ze stabilnych konstrukcji stalowych lub elastycznych konstrukcji łańcuchowych, które po prostu zaczepia się na dźwigu.

Do kleszczów do beczek

Osprzęt do wózków widłowych: zmotoryzowany transport na duże odległości

Czy beczki często muszą być transportowane na duże odległości i na zewnątrz? Nie chcesz jednak kupować zupełnie nowej maszyny? Nie ma problemu! Dzięki praktycznemu osprzętowi, wózek widłowy można doposażyć tak, aby można było podnosić i transportować beczki. Spawane konstrukcje stalowe są po prostu podnoszone za pomocą wideł wózka.

Do osprzętu wózków widłowych

Mobilne systemy pomp dla chemikaliów

Produkt ten, składający się ze specjalnego wózka na beczki z tworzywa sztucznego z wbudowaną pompą, został opracowany specjalnie z myślą o elastycznym przenoszeniu lub usuwaniu chemikaliów i olejów mineralnych w różnych miejscach. System przekonuje nie tylko różnorodnymi i przyjaznymi dla użytkownika opcjami wyposażenia, ale także łatwością obsługi.

Do mobilnych systemów pomp

Produkty dla strefy Ex: Unikanie źródeł zapłonu podczas podnoszenia i transportu

Źródła zapłonu mogą powstawać nie tylko w wyniku używania sprzętu elektrycznego. Jeżeli beczki są przemieszczane za pomocą urządzeń mechanicznych, iskry mogą powstawać w wyniku tarcia. Należy również wykluczyć ładunki elektrostatyczne jako źródło zapłonu w strefach niebezpiecznych. Produkty DENIOS, takie jak wózek do beczek Secu Comfort lub dźwignik do beczek Secu Ex, są tak skonstruowane, że w pełni przewodzą prąd elektryczny, a więc nie muszą być uziemiane przez bezpośrednio podłączony system wyrównywania potencjałów.

Wydajna obsługa małych pojemników

Transport wewnątrzzakładowy substancji niebezpiecznych w małych pojemnikach, takich jak kanistry lub butelki, również wymaga zachowania najwyższej ostrożności. Podczas transportu szybko i prawdopodobnie niezauważalnie mogą powstawać wycieki, z którymi pracownicy mogą się przypadkowo zetknąć. Istnieje również ryzyko rozprzestrzenienia się wycieku za pomocą stóp lub wózków przemysłowych. Rozwiązanie: mobilne wanny ociekowe i sprytne wielofunkcyjne narzędzia, dzięki którym można zachować zwykłe standardy bezpieczeństwa DENIOS także przy wewnętrznym transporcie i obchodzeniu się z substancjami niebezpiecznymi.

Przenośne wanny wychwytowe: Skuteczne zapobieganie stratom wody na drogach transportowych

Mobilne wanny wychwytowe są dostępne w różnych wersjach i wymiarach. Zwłaszcza w przypadku mniejszej i kompaktowej konstrukcji bezpieczny transport substancji niebezpiecznych w ograniczonych przestrzeniach i przejściach nie stanowi już problemu. Dzięki płynnie poruszającym się kółkom obrotowym i opcjonalnemu uchwytowi do pchania można nimi wygodnie i bezpiecznie manewrować. Łącząc je ze stojakami na beczki, można je przekształcić w mobilną stację napełniania.

Do wanien wychwytowych

Wózek transportowy Basic: napełnianie oszczędzające czas

Wózek transportowy typu Basic jest idealny do transportu kanistrów i innych małych pojemników do odpowiednich stacji napełniania. Nie ma potrzeby rozładowywania pojemników - dzięki stabilnemu koszowi obrotowemu. Można go dostosować do kanistrów o pojemności od 15 do 30 litrów i umożliwia oszczędzające czas i wysiłek napełnianie bezpośrednio z wózka.

Do wózków transportowych

Wózek transportowy z tworzywa sztucznego: transportowanie małych pojemników bez wysiłku

Podczas przechowywania substancji niebezpiecznych obowiązkowe jest stosowanie odpowiedniego sprzętu zapobiegającego rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń. Przede wszystkim jednak transport wiąże się z podwyższonym ryzykiem wypadków i wycieków. Dzięki naszemu wózkowi transportowemu wykonanemu z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego możesz bezpiecznie prowadzić samochód. Korpus wanny nie tylko zapewnia skuteczną ochronę przed wyciekami płynów, ale także umożliwia użytkownikowi bezpieczny, szybki i ergonomiczny transport.

Do wózka

Postępowanie z produktami w magazynie materiałów niebezpiecznych

Urządzenia do magazynowania materiałów niebezpiecznych i przechowywania środków ochrony przeciwpożarowej

Zoptymalizuj obsługę produktów w swoim magazynie materiałów niebezpiecznych dzięki odpowiednim modułom z naszej bogatej oferty wyposażenia. Na przykład z szynami nośnymi umożliwiającymi dokładne pozycjonowanie palet i optymalne wykorzystanie przestrzeni. Lub z różnymi systemami przenośników do efektywnego załadunku.

Niezależnie od tego, czy jest to magazyn materiałów niebezpiecznych typu walk-in, czy system regałowego składowania materiałów niebezpiecznych, masz wiele możliwości dostosowania magazynu materiałów niebezpiecznych do swoich potrzeb w zakresie wykorzystania przestrzeni. Już teraz zapoznaj się z naszą pełną ofertą urządzeń do wydajnej obsługi produktów w magazynie materiałów niebezpiecznych.

Doskonale zabezpieczony transport butli z gazem

Transport gazów pod ciśnieniem wiąże się ze szczególnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa pracy. Uderzanie, rzucanie i przewracanie na leżąco to absolutne tabu podczas transportu butli z gazem. Zasadniczo butle gazowe nie powinny być przenoszone przez ludzi ani toczone w pozycji stojącej. Zamiast tego niech Państwo używają wózków do butli gazowych i regałów transportowych od DENIOS. Te profesjonalne pomoce są szczególnie polecane do regularnych zajęć i posiadają liczne zabezpieczenia, które skutecznie zapobiegają przewracaniu się butli gazowych, ich staczaniu lub obijaniu się o siebie podczas transportu.

Wózek na butle gazowe: bezpieczny i ergonomiczny transport butli z gazem

Ciężar butli z gazem może wynosić ponad 70 kg. Stwarza to ryzyko obrażeń, którego nie należy lekceważyć - zwłaszcza podczas transportu ręcznego. W przypadku niewłaściwego obchodzenia się z butlą gazową można nie tylko doznać obrażeń. Znacznie wzrasta również ryzyko uszkodzenia butli z gazem. Wózki do butli gazowych od DENIOS umożliwiają bezpieczną obsługę bez podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Do wózków z butlami gazowymi

Stojaki transportowe i przenośne palety z butlami gazowymi: profesjonalne rozwiązania dla większych ilości

Jeżeli konieczne jest przewożenie większych ilości butli z gazem na większe odległości, wymagany jest specjalny sprzęt. Transport wózkiem widłowym, paletowym lub dźwigiem powinien odbywać się tylko wtedy, gdy butle z gazem są umieszczone na przeznaczonych do tego celu regałach transportowych i odpowiednio zabezpieczone. W asortymencie DENIOS znajdą Państwo zarówno regały transportowe na butle gazowe, jak i palety na butle gazowe z możliwością ich podnoszenia.

Do stojaków transportowych

Bezpieczne pakowanie substancji niebezpiecznych

Bezpieczny transport substancji niebezpiecznych zaczyna się od odpowiedniego opakowania. Ponieważ musi być ona optymalnie dostosowana do właściwości i ilości poszczególnych substancji. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z niebezpiecznymi cieczami czy krytycznymi ciałami stałymi: W asortymencie DENIOS znajdą Państwo bogaty wybór pojemników bezpiecznych o różnym przeznaczeniu - od butelek po pojemniki ASP. Do zgodnego z prawem transportu poza teren firmy oferujemy również wiele pojemników z atestem transportowym UN.

Niebezpieczne substancje stałe mogą występować w bardzo różnych formach: W postaci granulatu lub proszku, jako pozostałości metali, substancje o konsystencji pasty, a nawet jako odpady, np. szmaty do czyszczenia zanieczyszczone cieczami niebezpiecznymi. Wraz z rosnącym wykorzystaniem technologii litowo-jonowej problemem staje się również bezpieczne przechowywanie i usuwanie starych i prawdopodobnie krytycznych urządzeń do magazynowania energii. W programie DENIOS znajdą Państwo odpowiednie rozwiązania.

Jeżeli w przedsiębiorstwie stosowane są niebezpieczne ciecze, to z jednej strony potrzebne są pojemniki do przechowywania niewielkich ilości w miejscu pracy. Wymagane jest jednak również dostarczenie kilkuset litrów w beczkach, IBC lub dużych zbiornikach. Jeżeli substancje niebezpieczne opuszczają teren firmy, np. jako odpady, konieczne jest zastosowanie specjalnie zatwierdzonych produktów.

Chętnie udzielimy Ci porady!

Czy to przez telefon, e-mail, czy też osobiście w siedzibie Państwa firmy - chętnie pomożemy i doradzimy. Skontaktuj się z nami.

Fachowe doradztwo 22 279 40 00

Artykuły powiązane

Wywiad

Dźwigniki beczek Secu: nasi mistrzowie ergonomii

Ergonomia w miejscu pracy staje się coraz ważniejsza. Z myślą o tym inżynierowie DENIOS opracowali nową linię produktów do bezpiecznego i ergonomicznego przenoszenia beczek pod nazwą "Secu". Na nasze pytania odpowiedział menedżer produktu Michael Bekemeyer.

Kontynuuj czytanie
Artykuł

Bezpieczne posługiwanie się butlami gazowymi

W wielu zakładach pracy wykorzystuje się codziennie butle z gazem. Często z faktu, że w sferze prywatnej każdemu laikowi wolno jest korzystać z butli z gazem bez konieczności legitymowania się wiedzą z zakresu bhp wyciągany jest błędny wniosek, że stosowanie takich butli nie stwarza zagrożenia.

Kontynuuj czytanie
i

Informacje specjalistyczne na tej stronie zostały starannie opracowane zgodnie z naszą najlepszą wiedzą. DENIOS Sp. z o.o. nie może jednak udzielić żadnej gwarancji ani przyjąć odpowiedzialności za aktualność, kompletność i poprawność zarówno wobec czytelnika, jak i osób trzecich. Wykorzystanie informacji i treści do celów własnych lub osób trzecich odbywa się zatem na własne ryzyko użytkownika. W każdym przypadku należy przestrzegać obowiązujących lokalnie aktów prawnych.

Menu
Zaloguj
Twój koszykDodano do koszyka
Do koszyka
Chętnie pomożemy!

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.

Pon - Czw: 8:00 - 17:00 | pt 8:00 - 16:00