Nie tylko przy zakupie, ale także przy przechowywaniu i obsłudze segregatorów ciągle pojawiają się pytania. O najważniejszych sprawach najlepiej dowiedzieć się zawczasu - bo jeśli np. doszło już do przecieku, nie ma już wiele czasu na wyjaśnienie otwartych kwestii. Dlatego też zebraliśmy dla Państwa najczęściej zadawane pytania na temat segregatorów.
Zgodnie z §5 ustawy o bezpieczeństwie i higienie pracy oraz §7 rozporządzenia o substancjach niebezpiecznych pracodawca musi przeprowadzić ocenę ryzyka, aby ustalić, czy przechowywanie i obchodzenie się z substancjami niebezpiecznymi stanowi zagrożenie dla pracowników lub innych osób. W ramach tej oceny ryzyka należy również określić odpowiednie środki zaradcze. Sprawdź, z jakimi płynami masz do czynienia w codziennej pracy.
Uwzględnić rodzaj i ilość substancji oraz rodzaj pracy wykonywanej z ich użyciem. Należy zawsze dysponować wystarczającą ilością środków wiążących, które są odpowiednie do wchłaniania tych płynów.
Spoiwa polipropylenowe powinny być chronione przed trwałym promieniowaniem UV i przechowywane w suchym miejscu. Temperatura nie odgrywa prawie żadnej roli w przechowywaniu, ponieważ temperatura topnienia wynosi 160° C. Jeśli te kryteria są spełnione, mogą być one również przechowywane na stałe. Użyteczność produktów powinna być sprawdzana w regularnych odstępach czasu.
Sprawdziliśmy już kompatybilność spoiw DENSORB® z różnymi chemikaliami i przedstawiliśmy ją w formie listy kompatybilności. Możesz to znaleźć tutaj. Z powodu niekontrolowanych czynników wpływu DENIOS nie może zagwarantować 100% chłonności. Dla Państwa bezpieczeństwa zalecamy przeprowadzenie przed zakupem testu kompatybilności i chłonności Państwa chemikaliów z włókninami wiążącymi DENSORB®.
Spoiwa DENSORB® wykonane są z polipropylenu o temperaturze topnienia 160°C i temperaturze zapłonu 430°C. Dlatego należy je trzymać z dala od gorących powierzchni i otwartego ognia oraz nie używać do przechowywania bardzo gorących cieczy.
Rodzaj i stopień nasycenia zaabsorbowanej cieczy ma znaczący wpływ na temperaturę zapłonu, która w skrajnych przypadkach może ulec znacznemu obniżeniu. Ponieważ w przypadku wycieków oleju i absorpcji lotnych substancji chemicznych mogą powstawać wybuchowe mieszaniny gazów lub par z powietrzem, należy również zwrócić uwagę na zagrożenia zapłonu spowodowane ładunkami elektrostatycznymi.
Zużyte sorbenty muszą być utylizowane zgodnie z przepisami prawa. W Niemczech obowiązuje Kreislaufwirtschaftsgesetz KrWG (ustawa o recyklingu i gospodarce odpadami). Ostateczna utylizacja zależy od wchłoniętej cieczy, której właściwości przejmuje włóknina wiążąca. Włókna wiążące impregnowane olejem mineralnym są klasyfikowane jako odpady wymagające specjalnego nadzoru i są usuwane w taki sam sposób jak zaolejone materiały eksploatacyjne. Numer kodu odpadu należy ustalić w UE w porozumieniu z przedsiębiorstwem zajmującym się usuwaniem odpadów.
Informacje specjalistyczne na tej stronie zostały starannie opracowane zgodnie z naszą najlepszą wiedzą. DENIOS Sp. z o.o. nie może jednak udzielić żadnej gwarancji ani przyjąć odpowiedzialności za aktualność, kompletność i poprawność zarówno wobec czytelnika, jak i osób trzecich. Wykorzystanie informacji i treści do celów własnych lub osób trzecich odbywa się zatem na własne ryzyko użytkownika. W każdym przypadku należy przestrzegać obowiązujących lokalnie aktów prawnych.
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.