DENIOS Sp z.o.o
ul. Słoneczna 26
05-816 Michałowice

Tel.: 22 279 40 00
Fax: 22 279 40 01
E-Mail: info@denios.pl
Internet: www.denios.pl

Pionierzy Green Mobility stawiają na produkty bezpieczeństwa od DENIOS

Zrównoważona, przyjazna środowisku mobilność jest jedną z najważniejszych kwestii przyszłościowych naszych czasów. Wielu klientów DENIOS już dziś opracowuje rozwiązania jutra i odgrywa kluczową rolę w przyspieszeniu rewolucji transportowej - na drodze, na kolei, na wodzie i w powietrzu. Wspieramy ich na tej drodze odpowiednią techniką bezpieczeństwa i naszym know-how. Przeczytaj o kilku ekscytujących praktycznych zastosowaniach!

Green Mobility na drogach

Magazyn z ochroną przeciwpożarową dla dużych modułów baterii w rozwoju eDrive

Międzynarodowy dostawca usług inżynieryjnych specjalizuje się w rozwoju pojazdów, eDrive i systemów energetycznych. Firma potrzebowała bezpiecznego magazynu zewnętrznego dla większych ilości baterii trakcyjnych i ogniw baterii litowych.

DENIOS dostarczył magazyn przeciwpożarowy walk-in z 90-minutową ochroną przeciwpożarową, który został wyposażony w liczne dodatki dla klienta. Klimatyzacja, ogrzewanie i wentylacja techniczna zostały zainstalowane i optymalnie skoordynowane dla idealnej kontroli temperatury przechowywanych towarów przy optymalnej efektywności energetycznej. Stałe wykrywanie stanu za pomocą zintegrowanych czujników oraz zintegrowany system gaszenia wodą zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo w razie awarii. Dzięki praktycznemu układowi składowania można wygodnie załadować zarówno małe ogniwa akumulatorowe, jak i baterie trakcyjne o wadze do 700 kg.

Rozwiązanie DENIOS

Magazyn przeciwpożarowy dla baterii litowych - dostępny z bogatymi opcjami wyposażenia.

Do produktów

Pojemnik na akumulatory uszkodzone w przemyśle motoryzacyjnym

Jeden z największych na świecie producentów samochodów z południowych Niemiec od lat odgrywa wiodącą rolę w dziedzinie mobilności elektrycznej. Jako środek zapobiegawczy, w międzynarodowych lokalizacjach logistycznych miała zostać stworzona odpowiednia infrastruktura, aby w razie potrzeby uszkodzone, wadliwe i niebezpieczne dla transportu baterii mogły być bezpiecznie przyjmowane, tymczasowo przechowywane i transportowane w celu profesjonalnej utylizacji. DENIOS dostarczył klientowi solidne pojemniki specjalne ze stali szlachetnej, przeznaczone do składowania i transportu uszkodzonych, wadliwych lub niebezpiecznych w transporcie akumulatorów litowych. Baterie litowe są osadzone w tych pojemnikach za pomocą materiału wypełniającego PyroBubbles®, co skutecznie zmniejsza ryzyko ucieczki termicznej. W ten sposób wadliwe części seryjne mogą być izolowane i bezpiecznie przechowywane tymczasowo. Praktyczne: Dzięki atestowi transportowemu UN skrzynie mogą być wykorzystywane także do późniejszego transportu do firmy utylizacyjnej.

Rozwiązanie DENIOS

Skrzynki do transportu baterii litowych wykonane ze stali nierdzewnej, dostępne w różnych rozmiarach.

Do sklepu internetowego

Wiedziałeś? DENIOS jest pionierem w rozwoju i dystrybucji rozwiązań do bezpiecznego przechowywania, ładowania, testowania i transportu urządzeń do magazynowania energii litowej.

Jako serce każdego silnika elektrycznego, baterie litowe stały się niezbędne w świecie e-mobilności. Jednak oprócz wielu zalet technologia ta niesie ze sobą również zagrożenia, w szczególności zwiększone ryzyko pożaru i rozerwania. Dla optymalnej ochrony prawie wszyscy wiodący producenci samochodów w e-mobilności stawiają na produkty bezpieczeństwa od DENIOS. Do naszych klientów należy również wielu znanych producentów e-bike'ów, laboratoria testowe baterii litowych, producenci ogniw litowych oraz start-upy w dziedzinie miejskiej mobilności powietrznej (taksówki powietrzne i drony cargo).

Rozwój napędów dla rowerów elektrycznych: Bezpieczne przechowywanie prototypów testowanych baterii

Klient, znany dostawca techniki motoryzacyjnej, coraz bardziej forsuje konwersję na komponenty napędu elektrycznego. Dzięki swojemu oddziałowi eBike od ponad 10 lat dostarcza wysokiej jakości silniki i akumulatory do rowerów z napędem elektrycznym, a teraz zainwestował w budowę nowego centrum rozwoju napędów eBike. Ważną rolę w procesie rozwoju odgrywają obszerne testy prototypów baterii. Jako środek ostrożności, baterie, które przeszły już przez scenariusz testowy, powinny być przechowywane w zabezpieczonym środowisku. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na sąsiednie akumulatory w razie wypadku, akumulatory powinny być przechowywane w różnych przedziałach pożarowych.

DENIOS zalecił klientowi stosowanie szafek do przechowywania akumulatorów litowych SafeStore-Pro. Oferują one 90-minutową ochronę przeciwpożarową od zewnątrz i wewnątrz. Zintegrowany system ostrzegawczy/gaszenia pożaru z technologią gaszenia aerozolem zapewnia dodatkową ochronę w przypadku rozpoczęcia pożaru wewnątrz szafy. Dzięki zastosowaniu kilku szafek bezpieczeństwa można było łatwo stworzyć oddzielne przedziały pożarowe. Kolejna korzyść dla klienta: dla akumulatorów eBike, które są bardzo kompaktowe w porównaniu z akumulatorami samochodowymi, szafy SafeStore od DENIOS są szczególnie oszczędnym rozwiązaniem.

Rozwiązanie DENIOS

Szafa do przechowywania baterii litowych SafeStore-Pro z obustronnym zabezpieczeniem przeciwpożarowym i systemem ostrzegawczym/gaszenia pożaru.

Do sklepu internetowego

Składowanie materiałów niebezpiecznych dla materiałów eksploatacyjnych zanieczyszczających wodę w produkcji e-pojazdów

Klient jest znanym producentem pojazdów elektrycznych i specjalistą w dziedzinie zrównoważonej energii. Jego zakład produkuje również szeroką gamę materiałów eksploatacyjnych, które są klasycznie wymagane przy produkcji samochodów. Na przykład środki czyszczące do czyszczenia elementów lub specjalne smary. Środki te są uważane za niebezpieczne dla wody i muszą być przechowywane zgodnie z surowymi przepisami prawa. W przypadku klienta wymagania były szczególnie wysokie, ponieważ obiekt jest częściowo położony na obszarze ochrony wód. Dzięki intensywnym konsultacjom z ekspertami DENIOS, klientowi udało się spełnić wszystkie wymagania i wskazać idealną lokalizację dla nowego magazynu materiałów niebezpiecznych na swoim terenie. Bezpieczne składowanie jego materiałów eksploatacyjnych jest teraz realizowane za pomocą 4 klimatyzowanych magazynów materiałów niebezpiecznych typu SC, produktu ze sprawdzonego programu standardowego DENIOS.

Rozwiązanie DENIOS

Magazyn materiałów niebezpiecznych SC do przechowywania cieczy wszystkich klas zagrożenia wodnego.

Do produktu

Green Mobility w powietrzu

Ładowanie taksówek powietrznych: Nie tylko bezpieczne, ale i sprytne

Miejska przestrzeń powietrzna oferuje ogromny potencjał dla zrównoważonego transportu w konurbacjach. Liczne start-upy już teraz angażują się w przyszły rynek śródmiejskich taksówek powietrznych i dronów towarowych. Wykorzystuje się tu również baterie litowe. W tym celu zaopatrujemy pionierów w dziedzinie miejskiej mobilności powietrznej w chronione przed ogniem rozwiązania magazynowe i wspólnie z nimi opracowujemy inteligentny system zarządzania ładowaniem.

Wyzwanie: Wraz z rosnącym zagęszczeniem pojazdów elektrycznych na znaczeniu zyskuje również inteligentne zarządzanie ładowaniem. Jednoczesne procesy ładowania nie mogą prowadzić do przeciążenia sieci. Dlatego też musi nastąpić inteligentny podział przepływów energii w oparciu o istniejące moce elektryczne. Wspólnie z naszymi klientami z sektora Urban Air Mobility opracowaliśmy koncepcję techniczną, która zapewnia inteligentne zarządzanie ładowaniem w naszych chronionych przed ogniem magazynach.

Rozwiązanie DENIOS

Magazynowanie i technologia procesowa baterii litowych - projektujemy również rozwiązania dla indywidualnych wymagań!

Do produktów

Czy już wiesz? W DENIOS nowe pomysły powstają w Blue Campus - naszym wewnętrznym laboratorium innowacji.

Znalezienie nowych sposobów ochrony środowiska i ludzi w firmach na całym świecie oraz uczynienie przyszłych środowisk pracy bezpieczniejszymi i bardziej zrównoważonymi - w tym celu Blue Campus oferuje naszym interdyscyplinarnym, samoorganizującym się zespołom niezbędną przestrzeń do opracowywania, testowania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań.

Blue Campus: ważne źródło inspiracji dla nowych pomysłów, sposobów pracy i sposobów myślenia o ochronie środowiska i bezpieczeństwie.

Green Mobility na wodzie

Magazynowanie baterii litowych dla robotyki podwodnej

Napędy elektryczne są obecnie wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach, w tym w robotyce podwodnej. Nasz klient jest liderem w rozwoju i produkcji neutralnych ciśnieniowo systemów napędowych i zasilających dla autonomicznych i prowadzonych po kablu pojazdów podwodnych. Do przechowywania modułów litowych klient poszukiwał bezpiecznego rozwiązania magazynowego, które umożliwiałoby również wygodną obsługę podczas procesu montażu. Po konsultacji z DENIOS zdecydowali się na szafę bezpieczeństwa SafeStore z obustronną ochroną przeciwpożarową. Można je umieścić bezpośrednio na linii montażowej, unikając w ten sposób zbędnych odległości między magazynem a produkcją. Dzięki SafeStore klient otrzymał nowoczesne rozwiązanie bezpieczeństwa do przechowywania modułów litowych, które łączy w sobie ochronę przeciwpożarową i ubezpieczeniową oraz efektywność ekonomiczną.

Rozwiązanie DENIOS

Szafa do przechowywania baterii litowo-jonowych SafeStore z obustronną ochroną przeciwpożarową.

Do sklepu internetowego

Green Mobility na kolei

Składowanie substancji łatwopalnych podczas konserwacji pociągów i sieci kolejowej

Kolejnym ważnym elementem zrównoważonej mobilności jest przeniesienie ruchu na kolej. Czy to podróżując, jadąc do pracy czy przewożąc towary, wiele tras można pokonać pociągiem w sposób bardziej przyjazny dla środowiska i klimatu niż prywatnym transportem samochodowym. Aby pasażerowie i towary mogły niezawodnie dotrzeć z punktu A do punktu B, flota pojazdów i sieć kolejowa muszą być regularnie utrzymywane i serwisowane. W tym celu w licznych zakładach konserwacyjnych naszego klienta produkowane są różne palne materiały eksploatacyjne.

Zamawiający stosuje szafy ognioodporne na materiały niebezpieczne typu Edition-G zapewniające ich przechowywanie zgodnie z przepisami. Oprócz 90-minutowej ochrony przeciwpożarowej oferują one możliwość przechowywania niebezpiecznych substancji w małych pojemnikach bezpośrednio w miejscu użytkowania. I są szczególnie elastyczne: dzięki przemyślanemu układowi pomieszczeń i wielu wariantom wyposażenia.

Rozwiązanie DENIOS

Szafy ognioodporne na towary niebezpieczne Edition-G w wielu wymiarach i wariantach wyposażenia.

Do sklepu internetowego
Chętnie udzielimy Ci porady!

Czy to przez telefon, e-mail, czy też osobiście w siedzibie Państwa firmy - chętnie pomożemy i doradzimy. Skontaktuj się z nami.

Fachowe doradztwo 22 279 40 00

Artykuły powiązane

Ładowanie ...
i

Informacje specjalistyczne na tej stronie zostały starannie opracowane zgodnie z naszą najlepszą wiedzą. DENIOS Sp. z o.o. nie może jednak udzielić żadnej gwarancji ani przyjąć odpowiedzialności za aktualność, kompletność i poprawność zarówno wobec czytelnika, jak i osób trzecich. Wykorzystanie informacji i treści do celów własnych lub osób trzecich odbywa się zatem na własne ryzyko użytkownika. W każdym przypadku należy przestrzegać obowiązujących lokalnie aktów prawnych.

Menu
Zaloguj
Twój koszykDodano do koszyka
Do koszyka
Chętnie pomożemy!

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.

Pon - Czw: 8:00 - 17:00 | pt 8:00 - 16:00