Wiedza specjalistyczna w zakresie składowania substancji niebezpiecznych
Świat produktów
Materiały laboratoryjne: bezpieczna praca w laboratorium
Laboratoria pracują z wieloma różnymi substancjami niebezpiecznymi na różne sposoby. Odpowiednia kombinacja środków może skutecznie ograniczyć zagrożenia. W tym celu DENIOS oferuje Państwu bogaty program produktów dla bezpieczeństwa laboratoryjnego, który nie pozostawia nic do życzenia.
3 Strategie ekonomicznego składowania substancji niebezpiecznych
Dowiedzcie się Państwo, w jaki sposób magazyny materiałów niebezpiecznych DENIOS mogą wnieść wartość dodaną i zrealizować optymalne wykorzystanie przestrzeni i efektywny przepływ pracy przy składowaniu materiałów niebezpiecznych.
Rozpocznij bezpiecznie rok 2022 - z licznymi nowymi rozwiązaniami i usługami ze świata DENIOS! Tutaj mamy dla Ciebie przegląd najważniejszych wydarzeń. Zapoznaj się z nowościami w sklepie internetowym DENIOS i przejrzyj katalog główny DENIOS 2022. Odkryjesz również ciekawe nowości z zakresu techniki magazynowej i procesowej oraz dokumenty DENIOS do pobrania z wieloma bezpłatnymi
Pojemnik IBC jest obecnie jednym z najczęściej używanych opakowań w przemyśle i handlu. Nasi eksperci IBC odpowiadają teraz na 16 najczęściej zadawanych pytań dotyczących popularnych opakowań zbiorczych w dużym przewodniku DENIOS IBC.
Zalety zdecentralizowanego składowania substancji niebezpiecznych
W firmach posiadających większe obiekty często pojawia się pytanie, czy lepiej jest przechowywać substancje niebezpieczne centralnie, czy też decentralnie, bezpośrednio w miejscu pracy. Znajdź przykład obliczeń z praktyki i pozwól nam przekonać Cię o zaletach zdecentralizowanego magazynowania za pomocą naszej przejrzystej grafiki, która w skrócie przedstawia wszystkie zalety.
Ocena ryzyka dla działań z udziałem substancji niebezpiecznych - FAQ
Każdy, kto zajmuje się substancjami niebezpiecznymi, używa ich lub „tylko” przechowuje, nie może tego uniknąć: ocena ryzyka. Ocena ta od lat jest centralnym elementem bezpieczeństwa i higieny pracy. W naszym FAQ zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat „Oceny ryzyka dla substancji niebezpiecznych”.
Wszystkie firmy korzystające z wanien wychwytowych są również zobowiązane do utrzymywania ich w należytym stanie. Zebraliśmy najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas instalacji i konserwacji wanien wychwytowych.
7 największych błędów przy opróżnianiu wanien wychwytowych
Wycieki płynów nie są rzadkością i mogą się zdarzyć w każdej chwili. Ale co potem? W jaki sposób płyn wydostaje się z kuwety? Nie jest to tak banalne, jak się wydaje: przy opróżnianiu wanien wychwytowych może dojść do poważnych błędów. Tutaj dowiesz się, czego pod żadnym pozorem nie powinieneś robić - i jak robić to prawidłowo.
Prawidłowe składowanie i usuwanie niebezpiecznych odpadów
Przy codziennej pracy szybko mogą powstać niebezpieczne odpady – czy to będzie zużyty olej, czyściwo nasycone chemikaliami, czy resztki farb z lakierni. Ale jakie obowiązki ma w związku z tym ten, kto je wytwarza? Jak prawidłowo kwalifikować niebezpieczne odpady do usuwania? I na co zwracać uwagę przy przepisowym tymczasowym składowaniu na terenie zakładu?
W DENIOS znajdą Państwo asortyment produktów obejmujący wszystkie aspekty ochrony przeciwwybuchowej, który nie pozostawia nic do życzenia. Obejmuje on ponad 2.000 artykułów do stosowania w obszarach Ex, dzięki którym można pokryć wszystkie 3 poziomy środków ochrony przeciwwybuchowej. Przedstawiamy Państwu przegląd!
Potencjalne niebezpieczeństwo podczas pracy z bateriami litowymi jest bardzo duże. Dla Państwa bezpieczeństwa oferujemy kompleksowy program specjalny. Bez względu na to, czy chcą Państwo bezpiecznie przechowywać, ładować, testować czy transportować litowe urządzenia magazynujące energię.
Podczas przechowywania gazów istnieje wiele potencjalnych zagrożeń - w naszym przewodniku po bezpiecznym przechowywaniu butli z gazem dowiesz się, jak je zminimalizować i chronić siebie i swoich współpracowników.
Obchodzenie się z gazami wiąże się z wieloma zagrożeniami - ale dzięki odpowiedniej wiedzy można je skutecznie zminimalizować. Podajemy wskazówki, jak podejść do oceny ryzyka związanego z gazami.
PN EN 14470-1: To, co jest w tej normie – to właśnie zapewnia Państwa szafa bezpieczeństwa
Kto zdecyduje się na szafę bezpieczeństwa z ochroną ppoż. z asortymentu DENIOS, ten może być pewien, że ma ona próbę typu wg PN EN 14470-1. Ale co właściwie jest w tej normie PN EN 14470-1 i jakie próby obciążenia musi pomyślnie przejść szafa materiałów niebezpiecznych? Zebraliśmy to dla Państwa!
Przechowywanie akumulatorów litowo-jonowych stawia wiele firm przed dylematem. Do tej pory nie ma żadnych regulacji prawnych, które mogłyby je ukierunkować. Określenie i wdrożenie odpowiednich środków należy zatem do samych przedsiębiorstw. Nasza infografika przedstawia odpowiednie środki bezpieczeństwa dla różnych klas energetycznych akumulatorów oraz 5 zasad bezpieczeństwa, których należy bezwzględnie przestrzegać.
Składowanie łatwopalnych materiałów i cieczy podlega szczególnie surowym przepisom bezpieczeństwa. Ustawodawca nakłada w tym przypadku najostrzejsze wymogi przeciwpożarowe dla ochrony ludzi i środowiska.
Każdy, kto musi przechowywać ciecze wysoce łatwopalne, powinien na wczesnym etapie zapoznać się z wymaganiami prawnymi. Przedstawiamy najważniejsze przepisy i normy, o których należy wiedzieć w zakresie ochrony przeciwpożarowej, a także przyglądamy się przepisom obowiązującym w skali międzynarodowej.
Pożary baterii litowo-jonowych są uważane za bardzo trudne do zwalczania. Co należy zrobić, gdy wybuchnie pożar? W tym artykule dowiesz się, co możesz zrobić, aby ugasić pożar i na jakie zagrożenia musisz uważać.
Niebezpieczeństwa przy obchodzeniu się z bateriami litowo-jonowymi
Ze względu na swoją konstrukcję baterie litowe stwarzają zwiększony potencjał zagrożenia - związane z nimi ryzyko pożaru może dotyczyć każdego przedsiębiorstwa handlowego. W tym artykule szczegółowo omawiamy potencjalne zagrożenia związane z obchodzeniem się z litowymi urządzeniami magazynującymi energię.
Akumulatory litowo-jonowe to stosunkowo młoda technologia. Ale od czasu jej wprowadzenia na początku lat 90-tych odcisnęła ona trwałe piętno na rynku akumulatorów i stopniowo wyparła starsze technologie.
Idealna szafa bezpieczeństwa: 3 pytania, które należy zadać sobie przed zakupem
Przy tak dużym wyborze różnych szaf bezpieczeństwa nie jest łatwo znaleźć produkt odpowiedni do danego zastosowania. Podpowiadamy, jakie pytania należy sobie zadać, aby móc wybrać odpowiedni model.
Unikanie ryzyka i zapewnienie bezpiecznych warunków pracy "wokół beczek". W naszym FAQ podajemy przydatne wskazówki dotyczące składowania i obchodzenia się z substancjami niebezpiecznymi w beczkach.
Środki dezynfekujące: minimalne normy prawne dla nowych substancji niebezpiecznych, procesów i zwiększonych poziomów zapasów
Czy w związku z obecną sytuacją posiadasz większe niż zwykle ilości środków dezynfekcyjnych w magazynie? Czy zainicjowałeś nowe procesy regularnej dezynfekcji pomieszczeń? Wtedy między innymi należy przeprowadzić nową ocenę ryzyka. Za pomocą naszej listy kontrolnej możesz sprawdzić, czy uwzględniłeś wszystkie minimalne standardy wynikające z ustawy o substancjach niebezpiecznych.