Doświadczenie w postępowaniu z substancjami niebezpiecznymi
Świat produktów
Materiały laboratoryjne: bezpieczna praca w laboratorium
Laboratoria pracują z wieloma różnymi substancjami niebezpiecznymi na różne sposoby. Odpowiednia kombinacja środków może skutecznie ograniczyć zagrożenia. W tym celu DENIOS oferuje Państwu bogaty program produktów dla bezpieczeństwa laboratoryjnego, który nie pozostawia nic do życzenia.
Rozpocznij bezpiecznie rok 2022 - z licznymi nowymi rozwiązaniami i usługami ze świata DENIOS! Tutaj mamy dla Ciebie przegląd najważniejszych wydarzeń. Zapoznaj się z nowościami w sklepie internetowym DENIOS i przejrzyj katalog główny DENIOS 2022. Odkryjesz również ciekawe nowości z zakresu techniki magazynowej i procesowej oraz dokumenty DENIOS do pobrania z wieloma bezpłatnymi
Pojemnik IBC jest obecnie jednym z najczęściej używanych opakowań w przemyśle i handlu. Nasi eksperci IBC odpowiadają teraz na 16 najczęściej zadawanych pytań dotyczących popularnych opakowań zbiorczych w dużym przewodniku DENIOS IBC.
Dygestoria z technologią eżektorową czy dygestoria z szybą ? Porównanie technologii.
W wielu laboratoriach stosowane są klasyczne dygestoria z przednimi szybami. W praktyce jednak praca za szybą często oznacza znaczne kompromisy. Alternatywą jest technologia eżektorowa: porównaliśmy oba systemy i pokazujemy, który z nich jest lepszy.
Intralogistyka materiałów niebezpiecznych: wydajnie i bezpiecznie!
Produkty bezpieczeństwa DENIOS redukują do minimum ryzyko transportowe i zapewniają bezpieczny i wydajny transport materiałów niebezpiecznych. Tutaj znajdziesz przegląd naszego asortymentu produktów zapewniających większe bezpieczeństwo pracy podczas transportu substancji niebezpiecznych.
Ocena ryzyka dla działań z udziałem substancji niebezpiecznych - FAQ
Każdy, kto zajmuje się substancjami niebezpiecznymi, używa ich lub „tylko” przechowuje, nie może tego uniknąć: ocena ryzyka. Ocena ta od lat jest centralnym elementem bezpieczeństwa i higieny pracy. W naszym FAQ zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat „Oceny ryzyka dla substancji niebezpiecznych”.
7 największych błędów przy opróżnianiu wanien wychwytowych
Wycieki płynów nie są rzadkością i mogą się zdarzyć w każdej chwili. Ale co potem? W jaki sposób płyn wydostaje się z kuwety? Nie jest to tak banalne, jak się wydaje: przy opróżnianiu wanien wychwytowych może dojść do poważnych błędów. Tutaj dowiesz się, czego pod żadnym pozorem nie powinieneś robić - i jak robić to prawidłowo.
Ochrona przeciwwybuchowa może szybko stać się ważna w każdej branży, bo wiele materiałów niebezpiecznych, z którymi mamy do czynienia każdego dnia, stanowi potencjalne zagrożenie.
Często to właśnie małe rzeczy robią różnicę! Przy usuwaniu rozlanych substancji niebezpiecznych stanowią one różnicę między bezpieczeństwem a potencjalnym zagrożeniem. W kompaktowych filmach instruktażowych Tobias Authmann, ekspert od substancji niebezpiecznych i prelegent w Akademii DENIOS, pokazuje trzy swoje najlepsze sztuczki z przeciekami.
Prawidłowe składowanie i usuwanie niebezpiecznych odpadów
Przy codziennej pracy szybko mogą powstać niebezpieczne odpady – czy to będzie zużyty olej, czyściwo nasycone chemikaliami, czy resztki farb z lakierni. Ale jakie obowiązki ma w związku z tym ten, kto je wytwarza? Jak prawidłowo kwalifikować niebezpieczne odpady do usuwania? I na co zwracać uwagę przy przepisowym tymczasowym składowaniu na terenie zakładu?
W DENIOS znajdą Państwo asortyment produktów obejmujący wszystkie aspekty ochrony przeciwwybuchowej, który nie pozostawia nic do życzenia. Obejmuje on ponad 2.000 artykułów do stosowania w obszarach Ex, dzięki którym można pokryć wszystkie 3 poziomy środków ochrony przeciwwybuchowej. Przedstawiamy Państwu przegląd!
Potencjalne niebezpieczeństwo podczas pracy z bateriami litowymi jest bardzo duże. Dla Państwa bezpieczeństwa oferujemy kompleksowy program specjalny. Bez względu na to, czy chcą Państwo bezpiecznie przechowywać, ładować, testować czy transportować litowe urządzenia magazynujące energię.
W wielu zakładach pracy wykorzystuje się codziennie butle z gazem. Często z faktu, że w sferze prywatnej każdemu laikowi wolno jest korzystać z butli z gazem bez konieczności legitymowania się wiedzą z zakresu bhp wyciągany jest błędny wniosek, że stosowanie takich butli nie stwarza zagrożenia.
Obchodzenie się z gazami wiąże się z wieloma zagrożeniami - ale dzięki odpowiedniej wiedzy można je skutecznie zminimalizować. Podajemy wskazówki, jak podejść do oceny ryzyka związanego z gazami.
Każda firma, która wykorzystuje, przetwarza lub przechowuje substancje niebezpieczne, powinna mieć plan awaryjny dotyczący usuwania wycieków. 10-punktowy plan awaryjny DENIOS prowadzi Państwa bezpiecznie i systematycznie przez proces usuwania rozlewu.
Przy wycieku oleju albo większej awarii tego rodzaju konieczne jest szybkie działanie – bo może dojść do szkód w środowisku oraz wypadków z udziałem pracowników. W naszym zestawieniu FAQ „Prawidłowe działanie przy rozlaniu oleju” udzielamy odpowiedzi, co mogą i muszą Państwo zrobić, żeby być jak najlepiej przygotowanym i nie dopuścić do przekształcenia wycieku oleju w katastrofę ekologiczną.
Gdy liczy się każda sekunda: Wycieki ropy na wodzie
Raz po raz słyszymy o wyciekach ropy naftowej na wodzie. W powszechnym odbiorze, to głównie bardzo duże katastrofy zyskują smutny rozgłos, ale nawet na rzekomo małą skalę, wycieki ropy mogą mieć katastrofalne skutki, jeśli dostaną się do lokalnych wód. Ale jak firmy mogą podjąć środki ostrożności? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.
Przechowywanie akumulatorów litowo-jonowych stawia wiele firm przed dylematem. Do tej pory nie ma żadnych regulacji prawnych, które mogłyby je ukierunkować. Określenie i wdrożenie odpowiednich środków należy zatem do samych przedsiębiorstw. Nasza infografika przedstawia odpowiednie środki bezpieczeństwa dla różnych klas energetycznych akumulatorów oraz 5 zasad bezpieczeństwa, których należy bezwzględnie przestrzegać.
Pożary baterii litowo-jonowych są uważane za bardzo trudne do zwalczania. Co należy zrobić, gdy wybuchnie pożar? W tym artykule dowiesz się, co możesz zrobić, aby ugasić pożar i na jakie zagrożenia musisz uważać.
Przeczytaj naszą białą księgę, aby dowiedzieć się, jak można skutecznie zapobiegać wyładowaniom elektrostatycznym poprzez stosowanie systemów uziemienia oraz jakie korzyści przynosi stosowanie systemów samokontroli - zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i efektywności kosztowej.
Niebezpieczeństwa przy obchodzeniu się z bateriami litowo-jonowymi
Ze względu na swoją konstrukcję baterie litowe stwarzają zwiększony potencjał zagrożenia - związane z nimi ryzyko pożaru może dotyczyć każdego przedsiębiorstwa handlowego. W tym artykule szczegółowo omawiamy potencjalne zagrożenia związane z obchodzeniem się z litowymi urządzeniami magazynującymi energię.
Akumulatory litowo-jonowe to stosunkowo młoda technologia. Ale od czasu jej wprowadzenia na początku lat 90-tych odcisnęła ona trwałe piętno na rynku akumulatorów i stopniowo wyparła starsze technologie.
Niezależnie od tego, czy chodzi o kroplówki na maszynach podczas codziennej pracy, czy też o awaryjne zasilanie w przypadku wycieku - wiązarki pomagają uniknąć nieobliczalnego ryzyka i związanych z nim kosztów. Spoiwa DENSORB® są dostępne dla szerokiego zakresu zastosowań i w wielu praktycznych wersjach. Aby pomóc Państwu szybko znaleźć produkt odpowiedni do danego zastosowania, zebraliśmy ważne informacje i pomoce w podejmowaniu decyzji.
Wiele procesów produkcyjnych wymaga stałego dopływu gazów w celu stworzenia kontrolowanych warunków atmosferycznych. W celu utrzymania stałego natężenia przepływu konieczna jest precyzyjna kontrola temperatury. Jak systemy grzewcze do butli z gazem pod ciśnieniem zapewniają ciągłość dostaw gazu w procesach przemysłowych oraz jakie aspekty bezpieczeństwa należy uwzględnić, dowiecie się Państwo z naszego white paper.
Elektrostatyka jest znanym zjawiskiem codziennym w wielu procesach przemysłowych. Niestety jest to niebezpieczne zjawisko, bo wyładowania elektrostatyczne mogą doprowadzić do wybuchu. Zapobiegawcza ochrona przeciwwybuchowa dąży do wyeliminowania potencjalnych źródeł zapłonu. Systemy uziemienia dają zwłaszcza przy posługiwaniu się materiałami zapalnymi lub wybuchowymi konieczną pewność bezpiecznego odprowadzenia elektryczności statycznej.
Pompy umożliwiają bezpieczne i precyzyjne napełnianie z beczki np. do mniejszych pojemników. W zależności od wymagań dostępne są w różnych wersjach. W tym artykule pokażemy, jak wybrać optymalną pompę do swojej aplikacji.
Ergonomia w miejscu pracy staje się coraz ważniejsza. Z myślą o tym inżynierowie DENIOS opracowali nową linię produktów do bezpiecznego i ergonomicznego przenoszenia beczek pod nazwą "Secu". Na nasze pytania odpowiedział menedżer produktu Michael Bekemeyer.
Co należy wziąć pod uwagę podczas planowania systemu zbierania zanieczyszczeń?
Sascha Mohe jest menedżerem produktu DENIOS w dziedzinie techniki powietrza i oczyszczania, brał już udział w wielu projektach. W wywiadzie z naszym ekspertem zdradza on, w jaki sposób można połączyć precyzyjną ochronę przed szkodliwymi emisjami z wydajnymi procesami pracy.
Nie tylko przy zakupie, ale także przy przechowywaniu i obsłudze segregatorów ciągle pojawiają się pytania. Zebraliśmy dla Ciebie najczęściej zadawane pytania dotyczące segregatorów.
Unikanie ryzyka i zapewnienie bezpiecznych warunków pracy "wokół beczek". W naszym FAQ podajemy przydatne wskazówki dotyczące składowania i obchodzenia się z substancjami niebezpiecznymi w beczkach.
Bezpieczny transport substancji niebezpiecznych w przedsiębiorstwie
Czy prawidłowo i sumiennie przygotowujesz transporty substancji niebezpiecznych? Czy przestrzegasz najważniejszych zasad bezpieczeństwa podczas transportu substancji niebezpiecznych? W naszej liście kontrolnej można znaleźć czynniki niezbędne do bezpiecznego transportu substancji niebezpiecznych w przedsiębiorstwie. W ten sposób najważniejsze sprawy do załatwienia będą zawsze widoczne.