Manipulowanie beczkami

Manipulowanie beczkami: porady i wskazówki profesjonalisty

Beczki to przemysłowy standard w przechowywaniu materiałów niebezpiecznych wszelkiego rodzaju. Ale jak w pojedynkę udźwignąć pełną beczkę 200 l i nią obracać? Bez środków pomocniczych się nie da. Istnieje przy tym podwyższone ryzyko wypadku i utrata zdrowia. Także przy nalewaniu z beczek można się przeliczyć – zwłaszcza gdy chodzi o substancje zapalne.

Unikajcie Państwo ryzyka i zadbajcie o należyte warunki bhp „wokół beczki”. Pomoże w tym Państwu niniejsze wydanie „safety@work”, najnowszego poradnika nt. bezpieczeństwa od DENIOS. Dowiedzcie się Państwo np. wszystkiego na temat ergonomii manipulowania beczkami lub też, o czym trzeba pamiętać przy pracy z beczkami w strefie zagrożenia wybuchem.

Zobacz teraz nasz magazyn

Manipulowanie beczkami - Safetyatwork

Tematy tego wydania:

Uwaga: Wybuchowe! Manipulowanie beczkami w strefie zagrożenia wybuchem

Manipulowanie beczkami w strefie zagrożenia wybuchem

Jeśli choć jeden pojemnik z łatwopalnymi cieczami zostanie otwarty, należy się spodziewać powstania atmosfery wybuchowej. Konieczne jest podjęcie odpowiednich działań w celu wykluczenia ryzyka wybuchu. Dostarczymy Państwu istotnych informacji oraz wskażemy odpowiednie środki.

Z innej beczki o beczkach

Z innej beczki o beczkach

Są rzeczy o beczkach, które możesz znać, ale nie musisz. Niemniej jednak są interesujące. Na przykład, czy wiesz, skąd pochodzi powiedzenie „łyżka dziegciu beczkę miodu zepsuje”? Lub gdzie stoi największa beczka na świecie? Zebraliśmy najciekawsze fakty związane z beczkami - ważne lub po prostu zabawne.