Pionierzy ekologicznej mobilności polegają na produktach zabezpieczających DENIOS

Pionierzy ekologicznej mobilności polegają na produktach zabezpieczających DENIOS

Zrównoważona, przyjazna środowisku mobilność to jeden z najważniejszych tematów naszych czasów. Wielu klientów DENIOS już dziś opracowuje rozwiązania jutra i znacząco wpływa na zmianę mobilności – na drogach, w powietrzu, na wodzie i na szynach. Wspieramy Cię na tej drodze odpowiednią technologią bezpieczeństwa i naszym know-how. Przeczytaj kilka ekscytujących przykładów jej użycia z praktyki!Zielona mobilność na drodze

Magazyn przeciwpożarowy na duże moduły akumulatorowe w rozwoju eDrive

Międzynarodowy dostawca usług inżynieryjnych specjalizuje się w rozwoju pojazdów, eDrive i systemów energetycznych. Firma potrzebowała bezpiecznego miejsca do przechowywania dużych ilości akumulatorów trakcyjnych i ogniw litowych na zewnątrz.

DENIOS dostarczył dla klienta magazyn przeciwpożarowy typu walk-in z 90-minutową ochroną przeciwpożarową, który został wyposażony w liczne dodatki. Aby zapewnić idealną kontrolę temperatury magazynowanych towarów z optymalną efektywnością energetyczną, zainstalowano i optymalnie ze sobą skoordynowano klimatyzację, ogrzewanie i wentylację techniczną. Stała rejestracja parametrów za pomocą zintegrowanych czujników i zintegrowanego systemu gaszenia wodą zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo w razie wypadku. Dzięki praktycznemu podziałowi magazynu możliwy jest zarówno wygodny załadunek małymi ogniwami akumulatorowymi, jak i bateriami trakcyjnymi o wadze do 700kg

Na drodze
Rozwiązanie DENIOS

Rozwiązanie DENIOS

Magazyn przeciwpożarowy na baterie litowe - dostępny z rozbudowanymi opcjami wyposażenia.

Do produktów ››


Pojemnik kwarantanny na zwroty uszkodzonych akumulatorów w branży motoryzacyjnej

Jeden z największych na świecie producentów samochodów z południowych Niemiec od lat odgrywa wiodącą rolę w dziedzinie elektromobilności. Jako środek ostrożności należy stworzyć odpowiednią infrastrukturę w międzynarodowych lokalizacjach logistycznych, aby móc bezpiecznie odbierać, tymczasowo przechowywać i transportować w celu prawidłowej utylizacji uszkodzone, wadliwe i niepewne podczas transportu zwroty baterii. DENIOS dostarczył klientowi solidne, specjalne pojemniki ze stali nierdzewnej, które są specjalnie zaprojektowane do przechowywania i transportu uszkodzonych, niepewnych lub niezabezpieczonych w transporcie akumulatorów litowych. Baterie litowe są w nim osadzone z materiałem wypełniającym PyroBubbles®, który skutecznie zmniejsza ryzyko "thermal runaway". W ten sposób wadliwe baterie można odizolować i bezpiecznie tymczasowo składować. Praktyczne: dzięki dopuszczeniu transportowemu UN pojemniki mogą być również transportowane do firmy zajmującej się utylizacją.

Rozwiązanie DENIOS

Rozwiązanie DENIOS

Skrzynie transportowe na baterie litowe wykonane ze stali nierdzewnej, dostępne w różnych rozmiarach.

Do sklepu online ››


Czy wiesz że? DENIOS jest pionierem w rozwoju i sprzedaży rozwiązań do bezpiecznego przechowywania, ładowania, testowania i transportu litowych urządzeń magazynujących energię.

Jako źródło energii każdego silnika elektrycznego, baterie litowe stały się nieodzowną częścią świata e-mobilności. Oprócz wielu zalet technologia niesie ze sobą również ryzyko, w szczególności zwiększone ryzyko pożaru i wybuchu. Prawie wszyscy wiodący producenci samochodów w dziedzinie e-mobilności polegają na produktach zabezpieczających firmy DENIOS, aby zapewnić optymalną ochronę. Ponadto wśród naszych klientów znajduje się wielu znanych producentów e-rowerów, laboratoria testujące baterie litowe, producenci ogniw litowych i start-upy w dziedzinie miejskiej mobilności lotniczej (taksówki powietrzne i drony cargo).

Nasze produkty do baterii litowych:Rozwój napędów dla rowerów elektrycznych: Bezpieczne przechowywanie przetestowanych prototypów akumulatorów

Klient, znany dostawca technologii motoryzacyjnej, coraz bardziej naciska na przejście na komponenty z napędem elektrycznym. Dzięki swojemu oddziałowi eBike od ponad 10 lat dostarcza wysokiej jakości silniki i akumulatory do rowerów z napędem elektrycznym, a teraz zainwestował w budowę nowego centrum rozwoju napędów eBike. Szeroko zakrojone testowanie prototypów akumulatorów odgrywa ważną rolę w procesie rozwoju. Jako środek ostrożności, akumulatory, które już przeszły scenariusz testowy, powinny być przechowywane w bezpiecznym środowisku. W razie wypadku należy je przechowywać w oddzielnych przedziałach przeciwpożarowych.

DENIOS zalecił klientowi zastosowanie szaf do przechowywania baterii litowych typu SafeStore-Pro. Zapewniają 90-minutową ochronę przeciwpożarową od zewnątrz i od wewnątrz. Zintegrowany system ostrzegania / gaszenia pożaru z technologią gaszenia aerozolem umożliwia dodatkową ochronę w przypadku pożaru we wnętrzu szafy. Korzystając z kilku szaf bezpieczeństwa, można łatwo utworzyć oddzielne strefy przeciwpożarowe. Kolejna zaleta dla klientów: Szafy SafeStore firmy DENIOS to szczególnie oszczędzające miejsce rozwiązanie dla akumulatorów eBike, które są bardzo kompaktowe w porównaniu z akumulatorami samochodowymi.

[Translate to pl_PL:] Antriebsentwicklung für eBikes: Sichere Lagerung von getesteten Akku-Prototypen

Rozwiązanie DENIOS

Szafa na baterie litowe SafeStore-Pro z obustronną ochroną przeciwpożarową i systemem ostrzegania/gaszenia pożaru.

Do sklepu online ››


Magazynowanie materiałów niebezpiecznych dla materiałów eksploatacyjnych zanieczyszczających wodę w produkcji pojazdów elektrycznych

Klient jest znanym producentem pojazdów elektrycznych i specjalistą w zakresie zrównoważonych źródeł energii. W jego zakładzie wytwarza się również szeroką gamę materiałów eksploatacyjnych, które są tradycyjnie wymagane do produkcji samochodów. Na przykład środki czyszczące do czyszczenia elementów lub specjalne smary do kół zębatych, łożysk kół i układów napędowych. Media te są uważane za niebezpieczne dla wody i muszą być przechowywane zgodnie z surowymi przepisami prawa. W przypadku klienta wymagania były szczególnie wysokie, ponieważ lokalizacja częściowo znajduje się w obszarze ochrony wód. Dzięki intensywnym poradom ekspertów DENIOS klient był w stanie sprostać wszystkim wymaganiom i określić idealne miejsce instalacji nowego magazynu materiałów niebezpiecznych na swoim terenie. Teraz realizuje bezpieczne składowanie swoich materiałów eksploatacyjnych dzięki 4 klimatyzowanym magazynom materiałów niebezpiecznych typu SC. Produkt ze sprawdzonego standardowego asortymentu DENIOS.

Rozwiązanie DENIOS

Rozwiązanie DENIOS

Magazyn materiałów niebezpiecznych SC do magazynowania cieczy wszystkich klas zagrożenia wodnego.

Do produktów ››


Elektromobilność w powietrzu

Ładowanie taksówek powietrznych: nie tylko bezpieczne, ale także inteligentne

Miejska przestrzeń powietrzna oferuje ogromny potencjał dla zrównoważonego transportu w obszarach metropolitalnych. Wiele niemieckich start-upów jest już zaangażowanych w przyszły rynek śródmiejskich taksówek powietrznych i dronów cargo. Stosowane są tutaj również baterie litowe. Zaopatrujemy pionierów w tej dziedzinie w rozwiązania magazynowe z ochroną przeciwpożarową w miejskiej mobilności lotniczej i wspólnie z nimi opracowujemy inteligentne zarządzanie ładowaniem.

Wyzwanie: wraz z rosnącym zagęszczeniem pojazdów elektrycznych na znaczeniu zyskuje również inteligentne zarządzanie ładowaniem. Jednoczesne ładowanie nie może prowadzić do przeciążenia sieci. Dlatego inteligentna dystrybucja przepływów energii musi odbywać się w oparciu o istniejące moce elektroenergetyczne. Wspólnie z naszymi klientami z sektora Urban Air Mobility opracowaliśmy koncepcję techniczną, która zapewnia inteligentne zarządzanie ładowaniem w naszych magazynach przeciwpożarowych.

Ładowanie taksówek powietrznych: nie tylko bezpieczne, ale także inteligentne
Rozwiązanie DENIOS

Rozwiązanie DENIOS

Technologia magazynowania i przetwarzania baterii litowych - projektujemy również rozwiązania pod indywidualne potrzeby!

Do produktów ››


Czy wiesz że? W DENIOS nowe pomysły powstają w Blue Campus - naszym wewnętrznym laboratorium innowacji.

Aby otworzyć nowe sposoby ochrony środowiska i ludzi w firmach na całym świecie oraz aby przyszłe środowiska pracy były bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone – w tym celu Blue Campus w Niemczech oferuje naszym interdyscyplinarnym, samoorganizującym się zespołom przestrzeń, której potrzebują do rozwoju innowacji, testów i wdrażania rozwiązań. Blue Campus: ważne źródło inspiracji dla nowych pomysłów, sposobów pracy i myślenia o ochronie środowiska i bezpieczeństwie.Elektromobilność na wodzie

Przechowywanie baterii litowych do robotyki podwodnej

Napędy elektryczne są obecnie wykorzystywane w wielu różnych obszarach, w tym w robotyce podwodnej. Nasz klient jest liderem w rozwoju i produkcji bezciśnieniowych systemów napędu i zasilania energią do autonomicznych i przewodowych pojazdów podwodnych. Do przechowywania modułów litowych klient szukał bezpiecznego rozwiązania, które umożliwia również wygodną obsługę w procesie montażu. Po konsultacji z DENIOS zdecydowano się na szafę bezpieczeństwa SafeStore z obustronną ochroną przeciwpożarową. Można ją umieścić bezpośrednio na linii montażowej, unikając niepotrzebnych ptransportów między magazynem a produkcją. Dzięki SafeStore klient otrzymał nowoczesne rozwiązanie bezpieczeństwa do przechowywania modułów litowych, które łączy w sobie ochronę przeciwpożarową i ubezpieczeniową oraz efektywność ekonomiczną.Przeczytaj szczegółowe studium przypadku tutaj.

Elektromobilność na wodzie
Rozwiązanie DENIOS

Rozwiązanie DENIOS

Szafa do przechowywania akumulatorów litowo-jonowych SafeStore z obustronną ochroną przeciwpożarową.

Do sklepu online ››


Elektromobilność na torach

Magazynowanie substancji łatwopalnych w utrzymaniu pociągów i sieci kolejowej

Przeniesienie ruchu na kolej to kolejny ważny element przyszłej mobilności. Niezależnie od tego, czy jest to podróż, droga do pracy czy transport towarowy: wiele tras można pokonać bardziej przyjaznym dla środowiska i klimatu pociągiem niż transportem indywidualnym Aby podróżni i towary niezawodnie docierały z punktu A do punktu B, flota pojazdów i sieć kolejowa muszą być regularnie serwisowane i konserwowane.

Prawidłowe magazynowanie realizuj się za pomocą ognioodpornych szaf na towary niebezpieczne typu Edition-G. Oprócz 90-minutowej ochrony przeciwpożarowej oferują one możliwość przechowywania substancji niebezpiecznych w małych pojemnikach bezpośrednio w miejscu użytkowania. I są szczególnie elastyczne: dzięki przemyślanemu rozkładowi wewnętrznemu i wielu różnym opcjom wyposażenia.

Elektromobilność na torach
Rozwiązanie DENIOS

Rozwiązanie DENIOS

Szafy przeciwpożarowe na materiały niebezpieczne Edition-G w wielu, wielu wymiarach i wariantach wyposażenia.

Do sklepu online ››


Informacje fachowe zawarte na niniejszej stronie zostały opracowane starannie i sumiennie według najlepszej wiedzy. Mimo to DENIOS nie może dać gwarancji jakiegokolwiek bądź rodzaju ani przyjąć odpowiedzialności cywilnej, czy to w umowie, czy deliktowo albo w inny sposób, za ich aktualność, kompletność i poprawność ani wobec czytelnika, ani osób trzecich. Zastosowanie tych informacji i treści dla własnych lub cudzych celów następuje zatem na własne ryzyko. Należy w każdym przypadku przestrzegać aktualnych przepisów obowiązujących na miejscu.