Butle gazowe: Unikaj pożarów, wybuchów lub wycieków!

Prawidłowe przechowywanie butli z gazem i właściwa obsługa butli z gazem są niezwykle ważne, ponieważ butle z gazem pod ciśnieniem stanowią duże zagrożenie dla bezpieczeństwa, a zatem stanowią znaczne potencjalne zagrożenie. DENIOS oferuje niezawodne i zgodne z prawem produkty do przechowywania na zewnątrz i w pomieszczeniach oraz do bezpiecznego, codziennego obchodzenia się z butlami gazowymi.Bezpiecznie przechowuj butle gazowe

Szafy na butle gazowe do instalacji na zewnątrz

W naszej ofercie znajdziesz duży wybór kompaktowych szaf na butle gazowe do montażu na zewnątrz. Wymiary różnych modeli są zoptymalizowane do przechowywania umiarkowanych ilości butli z propanem lub sprężonym gazem 11 kg, 33 kg lub 50 litrów. Wybieraj spośród modeli w odpornej na warunki atmosferyczne konstrukcji wykonanej z wytrzymałej blachy stalowej ze zintegrowanymi otworami wentylacyjnymi lub kompaktowych szafek kratowych do zadaszonej instalacji na zewnątrz.


Przechowywanie butli gazowych do instalacji na zewnątrz

Magazyny butli gazowych są przeznaczone do przechowywania dużych ilości butli gazowych na zewnątrz. Składają się z solidnej stalowej konstrukcji ramowej z siatkową siatką, dzięki czemu umożliwiają naturalną wentylację. Dach wykonany jest z profilowanej blachy stalowej i zapewnia ochronę przed żywiołami.


Szafy na butle gazowe do instalacji wewnątrz budynków

Z wielu punktów widzenia zewnętrzny magazyn butli z gazem jest idealny, ale nie zawsze jest to wykonalne. W takich przypadkach DENIOS oferuje ognioodporne szafy na butle z gazem do montażu wewnętrznego – z badaniem typu zgodnie z normą EN 14470-2 do wyboru z 30 lub 90 minutową odpornością ogniową. Dostarczanie, usuwanie i przechowywanie butli z gazem pod ciśnieniem w pomieszczeniach roboczych jest zatem nieskomplikowane.


[Translate to pl_PL:] Ratgeber: Sichere Lagerung von Gasflaschen

Poradnik: Bezpieczne przechowywanie butli gazowych

Butle gazowe należą do przenośnych pojemników na gaz pod ciśnieniem i są używane w wielu gałęziach przemysłu. Na przykład do spawania w warsztatach, do pracy w laboratorium lub jako czynnik chłodniczy w zastosowaniach związanych z chłodzeniem i zamrażaniem. Są wymagające bo na przykład sprawiają, że niebezpieczne ciecze są płynne.

W naszym przewodniku po bezpiecznym przechowywaniu butli gazowych podajemy niektóre z najważniejszych wymagań.

Przeczytaj poradnik ››Bezpieczna obsługa i transport butli gazowych

Uchwyty ścienne i stojaki na butle gazowe

Za pomocą uchwytu ściennego na butle gazowe lub stojaka na butle gazowe możesz zapewnić, że poszczególne butle gazowe staną bezpiecznie i nie będą mogły się przewrócić. Butle z gazem są zabezpieczone łańcuchami lub pasami mocującymi. Chociaż łańcuchy są zoptymalizowane pod kątem stałych średnic butli z gazem, systemy pasów można dodatkowo dostosować do różnych rozmiarów.


Wózki na butle gazowe i stojaki transportowe

Profesjonalne pomoce transportowe umożliwiają bezpieczne podnoszenie i przenoszenie butli z gazem na miejsce użytkowania. W naszym asortymencie znajdziesz ręcznie obsługiwane wózki na butle gazowe do transportu jednej lub dwóch butli gazowych - ale także duże stojaki transportowe i palety, za pomocą których możesz przetransportować większe ilości butli gazowych za pomocą wózka widłowego lub wózka paletowego.


Płaszcze grzewcze do butli

Szereg procesów produkcyjnych wymaga stałego dopływu gazów w celu wytworzenia kontrolowanych warunków atmosfery. Precyzyjna kontrola temperatury jest niezbędna do utrzymania stałych przepływów. Płaszcze grzewcze do butli gazowych zostały opracowane specjalnie do tych zadań i są dostępne w wersjach do użytku w normalnych środowiskach pracy oraz w strefach Ex.

 


[Translate to pl_PL:] Ratgeber: Gasflaschen sicher handhaben

Porada: Bezpieczne obchodzenie się z butlami gazowymi

W wielu firmach butle gazowe są używane na co dzień. Często ulegamy błędowi, że ich użycie jest nieszkodliwe, ponieważ w sektorze prywatnym każdy laik może korzystać z butli gazowych bez konieczności udowodnienia wiedzy na temat bezpieczeństwa. Jednak przy kazdym zastosowaniu ostrożność jest wskazana - ponieważ błędy w obchodzeniu się z butlami gazowymi mogą mieć katastrofalne skutki. Dlatego w codziennej pracy należy przestrzegać pewnych przepisów bezpieczeństwa dotyczących obchodzenia się z butlami gazowymi, a także informować o nich pracowników.

W naszym poradniku dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę podczas pracy z butlami gazowymi oraz podczas transportu butli gazowych.

Czytaj poradnik ››Akcesoria do bezpiecznego obchodzenia się z butlami gazowymi

Znaki ostrzegawcze dotyczące pracy z butlami gazowymi

Oznakowanie daje możliwość ostrzegania o zagrożeniach związanych z butlami gazowymi, oznaczania magazynu butli jako takiego, zwrócenia uwagi na zakazy palenia lub wizualnego sygnalizowania zakazu dostępu do magazynu butli gazowych. W tym celu dostępne są symbole GHS, znaki ostrzegawcze i różne znaki zakazu.


Ekspertyza na temat butli gazowych


Informacje fachowe zawarte na niniejszej stronie zostały opracowane starannie i sumiennie według najlepszej wiedzy. Mimo to DENIOS nie może dać gwarancji jakiegokolwiek bądź rodzaju ani przyjąć odpowiedzialności cywilnej, czy to w umowie, czy deliktowo albo w inny sposób, za ich aktualność, kompletność i poprawność ani wobec czytelnika, ani osób trzecich. Zastosowanie tych informacji i treści dla własnych lub cudzych celów następuje zatem na własne ryzyko. Należy w każdym przypadku przestrzegać aktualnych przepisów obowiązujących na miejscu.