• Profesjonalne doradztwo: Tel. 22 279 40 00

  • Pytania

  • Indywidualne doradztwo

  • Jakość lidera rynku

  • Bezpośrednio od producenta

  • Międzynarodowe Know-how

Zakład produkcyjny dużej firmy chemicznej

Chemia i farmacja

Przedsiębiorstwa chemiczne są ważnymi dostawcami dla innych gałęzi przemysłu, jak przemysł tworzyw sztucznych, spożywczy albo motoryzacyjny. Posługiwanie się chemikaliami i ich przetwórstwo stawiają przedsiębiorstwa z tej branży przed dużymi wyzwaniami w składowaniu materiałów niebezpiecznych i manipulowaniu nimi.

W branży farmaceutycznej firmy średniej wielkości i międzynarodowe koncerny składają się na bardzo innowacyjny krajobraz branży – w Niemczech, jak i za granicą. Badania i rozwój zajmują wysoką pozycję w przemysłach obu branż. Jak w żadnej innej gałęzi przemysłu, w branży chemicznej i farmaceutycznej sukces ekonomiczny zależy od innowacji. Podobnie jak w przypadku wszystkich działań z wykorzystaniem chemikaliów i farmaceutyków , wymagania władz i przepisów prawa odnośnie zakładowej ochrony środowiska oraz bhp pracowników są bardzo wysokie.

Za pomocą kilku kliknięć łatwo znajdziesz produkty odpowiednie do Twoich potrzeb!

table
info_blue info_green

Nie możesz znaleźć swojego regionu?

pin_blue pin_green

Warsztat / obsługa

pin_blue pin_green

Laboratorium i rozwój

pin_blue pin_green

Odbiór końcowy / kontrola jakości

pin_blue pin_green

Magazyn zewnętrzny

pin_blue pin_green

Produkcja / pomieszczenia czyste

pin_blue pin_green

Magazyn przechowywanych próbek


 

Przemysł chemiczny jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Łącznie w tej branży (PKD 20 Chemikalia, 21 Farmacja i 22 Wyroby z gumy i tworzyw) zatrudnionych jest prawie ćwierć miliona ludzi, których trzeba chronić w ich codziennej pracy.

 

(Źródło: GUS 2016)


Przykłady z praktyki

BASF Zespół kontenerowy do składowania najróżniejszych materiałów niebezpiecznych 484 m kw. powierzchni 9 oddzielnych stref pożarowych REI 120
H&R AG Magazyn kontenerowy ppoż. do wchodzenia 6 modułowych kontenerów ppoż. 40.000 przechowywanych próbek (maksymalne wykorzystanie)
SHELL AUSTRIA Dokładne podgrzewanie surowców wrażliwych na temperaturę 1 komora grzewcza 2 poziomy składowania na maks. 8 IBC po 1000 l

 

Rozwiązania praktyczne w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym

Wiele ciekawych rozwiązań praktycznych zrealizowaliśmy już z powodzeniem dla naszych klientów z przemysłu chemiczno-farmaceutycznego z wielu krajów. Niech Państwo dowiedzą się teraz więcej o naszych dotychczasowych projektach! W naszym dziale „Przykłady z praktyki” zebraliśmy dla Państwa interesujące relacje o projektach z dziedziny składowania materiałów niebezpiecznych, techniki grzewczej i chłodniczej, bezpiecznych pomieszczeń technicznych oraz techniki wentylacyjnej. Poznają tu Państwo praktyczne przykłady z szerokiego spektrum rozwiązań skrojonych na miarę konkretnych potrzeb i dowiedzą się Państwo, jak inne przedsiębiorstwa wykorzystują indywidualne rozwiązania DENIOS.

Zobacz więcej przykładów z praktyki >>


Rozwiązania na miarę potrzeb

Broszury produktowe DENIOS

Wiele dalszych szczegółów na temat naszych rozwiązań skrojonych na indywidualną miarę, produktów i akcesoriów znajdą Państwo także w katalogu głównym DENIOS, ukazującym się kilka razy do roku. Oprócz tego do dyspozycji naszych klientów są obszerne broszury o produktach: składowanie materiałów niebezpiecznych, technika grzewcza i chłodnicza. Przekonaj się sam w naszej strefie materiałów do pobrania.

Materiały do pobrania >>