Bezpieczeństwo pracy i przechowywanie substancji niebezpiecznych w okresie jesienno-zimowym

Bezpieczeństwo pracy i przechowywanie substancji niebezpiecznych w okresie jesienno-zimowym

Dni stają się coraz krótsze, ciemniejsze i bardziej mokre – to stawia szczególne wyzwania dla bezpieczeństwa pracy. Z DENIOS jesteś dobrze przygotowany: dajemy Ci 4 wymagania, o których powinieneś pomyśleć na nadchodzące tygodnie.

Zaczyna się od codziennych, ale ważnych rzeczy: na przykład w pomieszczeniach podłoga powinna być antypoślizgowa i musi być zapewniona wystarczająca ilość światła. W ten sposób unikniesz wypadków i stworzysz przyjemną i poprawiającą wydajność atmosferę pracy dla swoich pracowników. Gdy zima jest tuż za rogiem, teren firmy musi pozostać wolny od śniegu i lodu. Ponadto niebezpieczne substancje wrażliwe na temperaturę muszą być chronione przed negatywnymi skutkami zimna i odpowiednio przechowywane.1. Unikaj ryzyka poślizgnięcia się podczas pracy

Ryzyko upadku wzrasta jesienią. Typowym źródłem zagrożeń jest wilgoć, brud i wilgotne liście, które są wnoszone do budynku firmy z zewnątrz. Jak zwiększyć bezpieczeństwo pracy i uniknąć zwiększonego ryzyka poślizgnięcia się w pomieszczeniach pracy, produkcji i magazynowania:


2. Stwórz idealną atmosferę pracy poprzez oświetlenie

Dni stają się coraz krótsze, samo naturalne światło często już nie wystarcza. Niebezpieczne miejsca są gorzej postrzegane, spada koncentracja i produktywność. Możesz temu zaradzić sztucznym oświetleniem i zapewnić optymalną atmosferę pracy:


3. Przechowuj substancje niebezpieczne odpowiednio gdy jest zimno

Spadek poniżej zamierzonej temperatury przechowywania z powodu zimna może spowodować uszkodzenie produktu, utrudnić dalszą obróbkę z powodu zmiany lepkości lub nawet wywołać niebezpieczne reakcje z niektórymi substancjami. Tak magazynuje się prawidłowo:


4. Wypełnij obowiązki zimowej konserwacji i odśnieżania

Firmy są prawnie zobowiązane do wykonywania obowiazków zimowych. Aby spełnić swój obowiązek i zapobiec wypadkom na terenie firmy w okresie zimowym, należy odpowiednio wcześnie podjąć środki ostrożności. Nie zapomnij o podstawowym sprzęcie, gdy pada pierwszy śnieg: