Komory grzewcze

Odpowiednie przygotowanie i udostępnienie materiałów wrażliwych na temperaturę odgrywa istotną rolę w procesach produkcyjnych w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym i tekstylnym. Jednak właściwości stosowanych substancji, jak i charakterystyki różnych procesów wytwórczych w znacznej mierze różnią się od siebie. Dlatego komory grzewcze muszą sprostać bardzo różnym wymaganiom. Trzeba także uwzględnić wzrastający stopień automatyzacji i coraz większe wymagania odnośnie wydajności. Wynika z tego konieczność coraz większej integracji komór grzewczych z procesem produkcyjnym i dobrej synchronizacji z otoczeniem procesu. Ważna jest przy tym zarówno zdolność zapewnienia stałej temperatury, jak i szybkość nagrzewania materiałów. Znajdują tu zastosowanie komory grzewcze DENIOS. Uzdatniają one materiały nadając im przyjętą, stałą temperaturę, której zakres sięga do 150 °C (wyższe wartości na życzenie).

  • Profesjonalne doradztwo: Tel. 22 279 40 00

  • Pytania

Efektywne ogrzewanie, topienie i chłodzenie

Stałość temperatury

Każda z naszych komór grzewczych musi spełnić wymaganie utrzymania założonej temperatury na stałym poziomie i w sposób pewny, także wtedy gdy występują wahania warunków zewnętrznych. Kombinacja układów regulacji o wysokiej precyzji z wydajnymi układami chłodniczymi, klimatyzacyjnymi i grzewczymi gwarantuje maksymalną niezawodność i równomierny rozkład temperatury w systemie.

Koszty eksploatacji

Inżynieria stosowana DENIOS nastawiona jest bezpośrednio na potrzeby klienta. Realizacja komory grzewczej z uwzględnieniem tego aspektu pozwala uniknąć błędów w ustalaniu wymiarów i obniża koszty eksploatacji. Dążenie DENIOS do wysokiej jakości owocuje skuteczną prewencją awarii. W końcowym zastosowaniu jest to z korzyścią dla bezpieczeństwa procesu.

Efektywność energetyczna

W zapewnieniu oszczędnego wykorzystania cennych zasobów naturalnych ważna rola przypada efektywności energetycznej. DENIOS jako jeden z pierwszych producentów komór grzewczych zajął się kompleksowo osiągnięciem tego celu. Dlatego DENIOS stosuje tylko zoptymalizowane pod względem energetycznym systemy ogrzewania, wentylacji i regulacji. I łączy je systemowo z najnowocześniejszymi zgodnymi z ENEV materiałami izolacyjnymi i uszczelniającymi. Dzięki wysokiemu stopniowi standaryzacji komory grzewcze DENIOS są w dalszym ciągu dostępne przy świetnej relacji ceny do jakości.

Krótki czas nagrzewania / schładzania

W nowoczesnych zautomatyzowanych procesach produkcyjnych zachodzących z dużą szybkością stosowane substancje muszą być szybko dostępne. Dlatego komory czy szafki grzewcze muszą umożliwiać szybkie cykle podgrzewania i schładzania. Agregaty dużej mocy DENIOS spełniają nawet najsurowsze wymagania.

Zastosowanie do wrażliwych termicznie substancji i materiałów

Składowanie substancji wrażliwych w określonym przedziale temperatury wymaga utrzymywania stałej temperatury, co jest możliwe do zrealizowania tylko przez wydajną klimatyzację w zakresie high end. DENIOS oferuje dla takich materiałów składowanych komory grzewcze o najwyższym bezpieczeństwie, dla szerokiej prewencji ryzyka odnośnie bezpieczeństwa procesu. Gwarantuje to osiągnięcie zgodnych z wymaganiami parametrów, jak temperatura i lepkość. Można skutecznie przeciwdziałać utracie tych właściwości materiałowych.

Chętnie Państwu doradzimy!

Potrzebujesz komory grzewczej? Nasza wiedza jest do Twojej dyspozycji! Nasi inżynierowie podejmą się każdego wyzwania i wypracowują najlepsze możliwe rozwiązanie dla Twoich wymagań.

Prośba o konsultacje >>

Zdjęcia do komór grzewczych

Nasze serie do różnorodnych wymagań

Komory grzewcze DENIOS to efektywne i trwałe systemy zapewniające temperaturę do 150 °C. Oferujemy pojemności od jednego do 18 typowych IBC lub od 4 do 72 beczek po 200 l. Jeśli idzie o wymienniki ciepła, to nasi klienci mają do wyboru cztery różne nośniki energii. Systemy mogą być lakierowane, cynkowane lub wykonane ze stali szlachetnej. Wybrane akcesoria dają się konfigurować i dopasowują każdą komorę grzewczą DENIOS do indywidualnych potrzeb użytkownika.

  • nadają się do ustawienia wewnątrz i na zewnątrz
  • mocna konstrukcja na stalowej ramie
  • ogrzewanie parą nasyconą, elektryczne, olejowe lub gorącą wodą
  • seryjne wyposażenie zgodne z POŚ, a zatem przydatne także, jako magazyn materiałów niebezpiecznych o regulowanej temperaturze
  • powierzchnia do wyboru lakierowana lub cynkowana, ze stali szlachetnej, zgodna z GMP lub całkiem wg indywidualnych życzeń

Realizacja projektu Państwa komory grzewczej

Upatrujemy nasze zadanie nie tylko w tym, aby ustawić dopuszczoną komorę grzewczą na terenie Państwa zakładu. W naszym pojmowaniu zadań mieści się także doradztwo, projektowanie, konstruowanie oraz logistyka i serwis z jednego źródła. Nasz zespół ekspertów weźmie chętnie na siebie wszystkie zadania – od doradztwa i sporządzenia optymalnej dla Państwa koncepcji aż do przekazania sprzętu wykonanego „pod klucz” i późniejszej konserwacji.

Serwis i konserwacja prosto od producenta

Szafa lub kontener na materiały niebezpieczne powinny zachować funkcję ochronną na dłużej. Konieczna jest do tego regularna konserwacja, której z tego względu wymagają przepisy prawa. DENIOS stosuje się do tych zaleceń i poddaje odpowiednie produkty corocznej kontroli stanu zabezpieczeń technicznych. Nasi klienci odnoszą korzyści stosując pakiet serwisowy DENIOS:

  • Konserwacja produktów przez wyszkolonych i certyfikowanych techników serwisowych
  • DENIOS przypomina o najbliższym terminie przeglądu

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach konserwacji: 22 279 40 00 lub info@denios.pl.

Skontaktuj się z nami >>

Serwis i konserwacja DENIOS

Odpowiednie dla:
Żrące
Sprzyjające pożarowi
Zapalne
Drażniące
Szkodliwe dla zdrowia
Trujące
Szkodliwe dla wód


Realizacja projektu w komorach grzewczych

Konsultacje
Konsultacje
Planowanie / Projekt
Planowanie / Projekt
Produkcja
Produkcja
Uruchomienie / Akceptacja klienta
Uruchomienie / Akceptacja klienta
Serwis / Konserwacja (opcjonalnie)
Serwis / Konserwacja (opcjonalnie)

Broszury produktowe DENIOS

Wiele dalszych szczegółów na temat naszych rozwiązań skrojonych na indywidualną miarę, produktów i akcesoriów znajdą Państwo także w katalogu głównym DENIOS, ukazującym się kilka razy do roku. Oprócz tego do dyspozycji naszych klientów są obszerne broszury o produktach działów: składowanie materiałów niebezpiecznych, technika grzewcza i chłodnicza. Przekonaj się sam w naszej strefie materiałów do pobrania.

Materiały do pobrania >>