Komory chłodnicze i chłodnie


Komory chłodnicze i chłodnie

W naszych komorach chłodniczych i chłodniach przykładamy szczególną wagę do efektywności energetycznej. Jednorodne właściwości izolacyjne całego poszycia zewnętrznego i użycie do budowy komponentów o niewielkim przenikaniu ciepła dają redukcję zużycia energii do 50%. Oferowane urządzenia, odpowiednio do potrzeb wyposażone w agregaty chłodnicze lub klimatyzacyjne, optymalnie zapewniają temperaturę w zakresie od 0 °C do -35 °C. Systemy magazynów regałowych albo do wchodzenia produkowane są o pojemności do 16 IBC albo 24 beczek po 200 l.
Dodatkowo można wybierać wśród dalszych opcji:

 • Ochrona przeciwwybuchowa
 • Ochrona przeciwpożarowa od wewnątrz i z zewnątrz
 • Wyposażenie zgodne z GMP
 • Regały wbudowane, podłoga z rolek
 • Opcjonalne wyposażenie jak magazyn materiałów niebezpiecznych przez zintegrowaną wannę wychwytową
Odpowiednie dla:
Żrące
Sprzyjające pożarowi
Zapalne
Drażniące
Szkodliwe dla zdrowia
Trujące
Szkodliwe dla wód

Efektywne chłodzenie i klimatyzowanie

W dziedzinie techniki chłodniczej w DENIOS zwraca się szczególną uwagę na specyficzne potrzeby użytkownika. Wszystkie nasze komory chłodnicze i klimatyzacyjne projektowane są według indywidualnych wytycznych, co dotyczy zarówno systemów magazynów regałowych, jak i umożliwiających wchodzenie do wewnątrz. Termoizolacja ze wszystkich stron jest z reguły zapewniana przez wkład z PUR o grubości co najmniej 100 mm. Zarówno agregaty klimatyzacyjne lub chłodnicze, jak i sterowanie dostosowywane są do wymagań i całego systemu. Zintegrowana wanna wychwytowa pozwala na bezpieczne składowanie materiałów niebezpiecznych wszystkich klas zagrożenia wód. Na życzenie realizacja może uwzględniać zgodność z EnEV, jak i ochronę przeciwpożarową i przeciwwybuchową.

Klimatyzowanie wg PN EN 13779

Europejska norma EN 13779 klasyfikuje jakość powietrza w pomieszczeniach niezamieszkiwanych, ale przeznaczonych na pobyt ludzi. Klasyfikacji podlega jakość powietrza w pomieszczeniu, powietrza doprowadzanego i odprowadzanego oraz powietrza na zewnątrz. EN 13779 kładzie większy nacisk na odpowiedzialność planującego. Konkretnie oznacza to, że wszystkie osoby biorące udział w budowie systemu klimatyzacyjnego muszą zawczasu uzgodnić wspólną bazę dla uniknięcia nieporozumień i kosztów. Zaufajcie Państwo od początku planowania opiekunom projektów z DENIOS, żeby mieć pewność, że Państwa system chłodniczy i klimatyzacyjny spełnia wszystkie konieczne wymagania.

Budowa standardowa

Zarówno systemy komorowe wyposażone w regały, jak i umożliwiające wejście do środka mogą być przewidziane do klimatyzowania lub chłodzenia do temperatury 0 °C. Podstawowy szkielet naszych komór chłodniczych i klimatyzacyjnych stanowi masywna rama ze spawanych profili stalowych oraz zintegrowana wanna wychwytowa z dopuszczeniem WHG. Umieszczony ze wszystkich stron materiał izolacyjny z pianki twardej z poliuretanu o współczynniku K = 0,24 W/m²K zapewnia izolację na wysokim poziomie. W strefie dostępu zainstalowane są izolowane drzwi, które w razie potrzeby są wyposażane w ogrzewanie zapobiegające oblodzeniu. Zależnie od zakresu temperatury stosowane są klimatyzatory dzielone albo agregaty chłodnicze. Bogaty program wyposażenia pozwala ostatecznie zindywidualizować te systemy i zoptymalizować je odpowiednio do potrzeb. W ten sposób nasze rozwiązania elastycznie dostosowują się do potrzeb wielu branż: chemicznej, farmaceutycznej, samochodowej lub spożywczej.

Chętnie Państwu doradzimy!

Potrzebują Państwo komory chłodniczej albo chłodni? Udostępnimy Państwu odpowiednie know-how! Nasi inżynierowie stawią czoła każdemu wyzwaniu i opracują najlepsze rozwiązanie dla Państwa wymagań.


Technika chłodnicza DENIOS – wiele możliwości!

Komory chłodnicze i klimatyzacyjne DENIOS mogą być zasadniczo zrealizowane jako system do wchodzenia lub regałowy. W celu zagwarantowania niezawodnego i niezakłóconego funkcjonowania systemów chłodniczych wykorzystujemy wydajne instalacje chłodnicze. Jednym z głównych wymagań, uwzględniającym potencjał zagrożenia zawarty w niektórych materiałach, jest zapobieganie awariom. Odpowiednio do tego projektowanie właściwego systemu klimatyzacyjnego odbywa się na bazie uprzednich symulacji. W praktyce często stosowane są urządzenia kombinowane spełniające zarówno zadanie chłodzenia, jak i ogrzewania.

Główne cechy naszych komór chłodniczych w skrócie:

 • systemy magazynowe i do wchodzenia

 • Wydajne agregaty chłodnicze (dzielone) i wysoka jakość regulacji dla precyzyjnego utrzymania temperatury

 • maksymalna efektywność energetyczna

 • użycie najlepszych materiałów izolacyjnych

 • wydajne systemy zapewniające optymalną cyrkulację powietrza

 • redukcja zużycia energii do 50% w porównaniu z systemami tradycyjnymi

 • równomierny rozkład temperatury we wnętrzu

 • zintegrowana wanna wychwytowa

 • jednakowe właściwości izolacyjne na całym poszyciu zewnętrznym

 • zastosowanie wysokogatunkowych drzwi klimatyzacyjnych o niewielkiej przenikalności cieplnej

 • zgodność z EnEV (rozporządzeniem o oszczędności energii)

 • ochrona przeciwpożarowa

 • wersja przeciwwybuchowa (opcjonalnie)


Realizacja projektu dla komór chłodniczych i chłodni

Upatrujemy nasze zadanie nie tylko w tym, aby ustawić dopuszczoną komorę chłodniczą na terenie Państwa zakładu. W naszym pojmowaniu zadań mieści się także doradztwo, projektowanie, konstruowanie oraz logistyka i serwis z jednego źródła. Nasz zespół ekspertów weźmie chętnie na siebie wszystkie zadania – od doradztwa i sporządzenia optymalnej dla Państwa koncepcji aż do przekazania sprzętu wykonanego „pod klucz” i późniejszej konserwacji.

Konsultacje
Konsultacje
Planowanie / Projekt
Planowanie / Projekt
Produkcja
Produkcja
Uruchomienie / Akceptacja klienta
Uruchomienie / Akceptacja klienta
Serwis / Konserwacja (opcjonalnie)
Serwis / Konserwacja (opcjonalnie)

Broszury produktowe DENIOS

Mnóstwo dalszych szczegółów na temat naszych rozwiązań skrojonych na indywidualną miarę, produktów i akcesoriów znajdą Państwo także w katalogu głównym DENIOS, ukazującym się kilka razy do roku. Oprócz tego do dyspozycji naszych klientów są obszerne broszury o produktach działów: składowanie materiałów niebezpiecznych, technika wentylacyjna, technika grzewcza i chłodnicza, bezpieczne pomieszczenia techniczne, technika oczyszczania oraz serwis i konserwacja. Najlepiej niech Państwo przekonają się zaraz sami w naszej strefie materiałów do pobrania.

Materiały do pobrania >>


Serwis i konserwacja prosto od producenta

Szafa lub kontener na materiały niebezpieczne powinny zachować funkcję ochronną na dłużej. Konieczna jest do tego regularna konserwacja, której z tego względu wymagają przepisy prawa. DENIOS stosuje się do tych zaleceń i poddaje odpowiednie produkty corocznej kontroli stanu zabezpieczeń technicznych. Nasi klienci odnoszą korzyści stosując pakiet serwisowy DENIOS:

 • Konserwacja produktów przez wyszkolonych i certyfikowanych techników serwisowych
 • DENIOS przypomina o najbliższym terminie przeglądu

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach konserwacji: 22 279 40 00 lub info@denios.pl.

Skontaktuj się z nami >>

Serwis i konserwacja DENIOS
 • Profesjonalne doradztwo: Tel. 22 279 40 00

 • Pytania