Komory grzewcze


Rozwiązania indywidualne - technika grzewcza

Rozwiązania indywidualne są potrzebne zawsze wtedy, gdy idzie o uzyskanie dużej pojemności magazynowej na małej przestrzeni. Albo też wtedy, gdy w sprzęcie grzewczym lub chłodniczym montowane jest indywidualne wyposażenie, bądź gdy obiekt ma stać na zewnątrz budynku. W tych przypadkach mogą być wykonane systemy mające do trzech poziomów składowania i podwójną głębokość, zamontowane drzwi oszczędzające miejsce lub też zaprojektowane całkowicie odrębne systemy klimatyzacji. Do użytku na zewnątrz DENIOS wytwarza wielkie systemy, które mogą mieć zadaszone przejścia między komorami.

Odpowiednie dla:
Żrące
Sprzyjające pożarowi
Zapalne
Drażniące
Szkodliwe dla zdrowia
Trujące
Szkodliwe dla wód

Dopasowane komory grzewcze od specjalisty

Duża pojemność na minimalnej powierzchni

Jeśli wymagana jest duża pojemność magazynowa, a brakuje miejsca, to DENIOS oferuje rozwiązania mające do 3 poziomów i podwójną głębokość. Jeśli warunki lokalowe nie pozwalają na korzystanie z drzwi skrzydłowych, to można zastosować izolowane drzwi żaluzjowe, których otwieranie i zamykanie nie zabiera czasu ani miejsca. Ponadto oferujemy możliwość zaprojektowania indywidualnych komór grzewczych z drzwiami podnoszonymi lub przesuwnymi.

Indywidualne wyposażenie

Podobnie jak w przypadku pozostałych systemów grzewczych, również tutaj mają Państwo do dyspozycji bogatą ofertę wyposażenia specjalnego i możliwości indywidualizacji. Zależnie od rozmiarów obiektu zastosowanie znajduje kilka systemów klimatyzacji do rozmaicie klimatyzowanych materiałów, o różnych temperaturach odpowiednio do potrzeb. Modułowa konstrukcja naszych systemów grzewczych pozostawia wiele swobody w ich kształtowaniu.

Udogodnienia na zewnątrz

DENIOS oferuje także duże obiekty przeznaczone do ustawienia na zewnątrz budynku. Chętnie spełnimy wymagania dotyczące stworzenia komory do podgrzewania materiałów o nadzwyczajnie dużej pojemności. Oferujemy bowiem wielkie systemy grzewcze z zadaszeniem przejść między nimi. Jest to idealne dla Państwa rozwiązanie o charakterze halowym, jeśli w istniejących budynkach brakuje miejsca.

Ochrona przeciwwybuchowa

Przy obchodzeniu się z materiałami zapalnymi należy się liczyć z powstawaniem atmosfery wybuchowej, co musi być uwzględnione zwłaszcza w przypadku procesów termicznych. Użytkownik ma obowiązek określenia odpowiednich zabezpieczeń na podstawie przeprowadzonej analizy zagrożeń. DENIOS pomoże w tym Państwu i w razie potrzeby dostosuje systemy grzewcze do oceny stref zagrożenia wybuchem. W ten sposób umożliwimy wspólnie bezpieczne i zgodne z przepisami postępowanie z materiałami niebezpiecznymi.

Warianty wykonania:

  • Wewn. ochrona Ex T3 lub T4, strefa Ex 1, z zewn. brak ochrony
  • Wewn. ochrona Ex T3 lub T4, strefa Ex 1, z zewn. ochrona Ex T3 lub T4, strefa Ex 2
  • Wewn. ochrona Ex T3 lub T4, strefa Ex 1, z zewn. ochrona Ex T3 lub T4, strefa Ex 1

Chętnie Państwu doradzimy!

Potrzebują Państwo indywidualnego rozwiązania z dziedziny techniki grzewczej i chłodniczej? Udostępnimy Państwu odpowiednie know-how! Nasi inżynierowie stawią czoła każdemu wyzwaniu i opracują najlepsze rozwiązanie dla Państwa wymagań.

Prośba o konsultację

 

 


Przykładowe rozwiązania

W dziale „Przykłady z praktyki” zebraliśmy dla Państwa wiele interesujących relacji o projektach z dziedziny techniki grzewczej i chłodniczej. Poznają tu Państwo praktyczne przykłady z szerokiego spektrum rozwiązań skrojonych na miarę konkretnych potrzeb i dowiedzą się Państwo, jak inne przedsiębiorstwa z najróżniejszych branż wykorzystują indywidualne rozwiązania techniki grzewczej i chłodniczej DENIOS. Między innymi: roztapianie substancji zawierających rozpuszczalniki, wstępne klimatyzowanie składników do produkcji, składowanie w stałej temperaturze na terenie ochrony wód, komory grzewcze dla produkcji farmaceutycznej i wiele innych...

Zobacz przykłady z praktyki


Realizacja projektu przy indywidualnej komorze grzewczej

Jesteśmy przekonanymi zwolennikami podejścia całościowego. Dlatego pozostajemy do Państwa dyspozycji od pierwszego kontaktu aż do momentu długo po uruchomieniu Państwa indywidualnego rozwiązania techniki grzewczej i chłodniczej. Zaczyna się od fachowej porady i planowania. Wspólnie z Państwem nasi doświadczeni inżynierowie sporządzą pierwsze koncepcje. Stała wymiana z naszym działem inżynieryjnym gwarantuje technicznie dojrzałe rozwiązanie.

Nasi wyspecjalizowani pracownicy są obeznani w aktualnych przepisach i udzielą Państwu wsparcia. W fazie realizacji do Państwa dyspozycji będzie osobisty inżynier projektu, dzięki czemu będą Państwo mogli się stale informować o aktualnym stanie prac. Będzie on koordynować przebieg realizacji projektu: od konstrukcji przez produkcję w naszych własnych zakładach do montażu na miejscu. Oprócz tego będzie do Państwa dyspozycji w razie pytań dotyczących tematu interfejsów i będzie pilnował terminowości realizacji. Nasz dział serwisu wykona dla Państwa zadania logistyczne i zainstaluje systemy. Oczywistością jest dla nas uruchomienie komory grzewczej i przekazanie obiektu wraz z instrukcją. 

 

 

Produkcja
Produkcja
Planowanie / Projekt
Planowanie / Projekt
Produkcja
Produkcja
Uruchomienie / Akceptacja klienta
Uruchomienie / Akceptacja klienta
Serwis / Konserwacja (opcjonalnie)
Serwis / Konserwacja (opcjonalnie)

Broszury produktowe DENIOS

Wiele dalszych szczegółów na temat naszych rozwiązań skrojonych na indywidualną miarę, produktów i akcesoriów znajdą Państwo także w katalogu głównym DENIOS, ukazującym się kilka razy do roku. Oprócz tego do dyspozycji naszych klientów są obszerne broszury o produktach działów: składowanie materiałów niebezpiecznych, technika grzewcza i chłodnicza. Przekonaj się sam w naszej strefie materiałów do pobrania.

Materiały do pobrania >>


Serwis i konserwacja prosto od producenta

Szafa lub kontener na materiały niebezpieczne powinny zachować funkcję ochronną na dłużej. Konieczna jest do tego regularna konserwacja, której z tego względu wymagają przepisy prawa. DENIOS stosuje się do tych zaleceń i poddaje odpowiednie produkty corocznej kontroli stanu zabezpieczeń technicznych. Nasi klienci odnoszą korzyści stosując pakiet serwisowy DENIOS:

  • Konserwacja produktów przez wyszkolonych i certyfikowanych techników serwisowych
  • DENIOS przypomina o najbliższym terminie przeglądu

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach konserwacji: 22 279 40 00 lub info@denios.pl.

Skontaktuj się z nami >>

Serwis i konserwacja DENIOS
  • Fachowe doradztwo: Tel. 22 279 40 00

  • Pytania