Zakładowa ochrona przed zakażeniem COVID 19: System magazynowy DENIOS umożliwia redukcję kontaktów przy przekazywaniu materiałów

W czasach pandemii COVID 19 nie zawsze jest łatwo w codziennej pracy zakładu zachować wymagane odstępy bezpieczeństwa i surowe zasady higieny. Dotyczy to także przyjmowania i wydawania materiałów i towarów wszelkiego rodzaju, bo często nie da się uniknąć przekazywania ich z rąk do rąk.

Pomieszczenie DENIOS to większe bezpieczeństwo przy przekazywaniu towarów w zakładzie pracy

Mając na względzie te okoliczności firma DENIOS, specjalizująca się w dziedzinie zakładowej ochrony środowiska i bhp, zaprojektowała mobilne pomieszczenie, w którym przy przekazywaniu towarów lub materiałów znacznie zredukowany został kontakt własnego personelu z osobami z zewnątrz lub innymi kolegami.

Możliwości zastosowania tego sprzętu są szerokie i nie zależą od branży. Typowe przykłady to np. przyjmowanie dokumentów, mniejszych przesyłek albo próbek laboratoryjnych, ale też odwrotnie, odbiór ich przez kurierów, klientów lub pacjentów.

Okienko śluzy i podciśnienie dla ochrony przed zakażeniem

Mobilne pomieszczenie ma powierzchnię ok. 14 m2 i jest podzielony ścianką działową ze zintegrowanym okienkiem śluzy na część wewnętrzną dla własnego personelu i część dla gości, przeznaczoną dla dostawców lub odbierających. Obie strefy są dostępne bez barier przez oddzielne drzwi z rampą najazdową. Inżynierowie z DENIOS projektujący ten system przewidzieli dla lepszego zabezpieczenia dodatkową funkcję. Stałe podciśnienie wymuszające przepływ powietrza w odpowiednim kierunku chroni po otwarciu okienka śluzy w celu wymiany towarów lub materiałów przed możliwością przedostania się do strefy personelu aerozoli zawierających wirusy.

Możliwość różnorodnego wyposażenia i łatwa instalacja

Gotowe do podłączenia pomieszczenie może być ustawione na wielu rodzajach równej, utwardzonej powierzchni (np. asfaltowej, betonowej itp.) i do strefy 2 obciążenia wiatrem nie wymaga zakotwienia w podłożu. Wszystkie powierzchnie są wolne od spoin i łatwe do czyszczenia. System jest podłączany przez umieszczony na zewnątrz centralny zasilacz (CEE wg IEC-60309). Do podstawowego wyposażenia należą: oświetlenie wnętrza LED i halogenowe oświetlenie zewnętrzne, system grzewczy dla obu stref, łatwa do czyszczenia wykładzina podłogowa z PVC, apteczka pierwszej pomocy oraz umywalka do natychmiastowego mycia rąk w strefie personelu. Na życzenie wyposażenie może być rozszerzone i indywidualnie dopasowane do potrzeb klientów.

Skorzystaj z doradztwa DENIOS

Dalszych informacji o rozwiązaniu udzielą bezpłatnie konsultanci DENIOS pod numerami telefonu: 22 279 40 00 lub 503 141 980.