Wszechstronny, trwały i modularny – nowy magazyn materiałów niebezpiecznych DENIOS SC trafia do produkcji seryjnej

Po uzyskaniu pomyślnego wyniku prób prototypu, od sierpnia 2020 rozpocznie się produkcja seryjna udoskonalonego magazynu materiałów niebezpiecznych SC firmy DENIOS.

Magazyn materiałów niebezpiecznych DENIOS SC 2K 715

Jeśli idzie o składowanie substancji łatwopalnych lub niebezpiecznych dla wód, to gdy producent magazynów materiałów niebezpiecznych posiada maksimum doświadczenia, a wyrób ma dużą różnorodność wyposażenia i wszystkie niezbędne certyfikaty, można się nie martwić o bezpieczeństwo. Najnowsza generacja regałowego magazynu materiałów niebezpiecznych SC firmy DENIOS, światowego lidera w dziedzinie zakładowej ochrony środowiska i bhp, łączy te wszystkie wymagania z maksymalną elastycznością dla klienta.

Duża różnorodność wyposażenia

Nowy magazyn materiałów niebezpiecznych SC przenosi podstawową ideę poprzedniego modelu o krok dalej: ten system magazynowy nadaje się w standardzie do składowania maks. 18 IBC lub 60 beczek (po 200 l) i może być dowolnie konfigurowany.Do podstawowego wyposażenia należy m.in. w pełni cynkowana wanna wychwytowa oraz odwodnienie dachu do odprowadzania wody deszczowej. Nowa jest także rama podstawy oraz poszycie z uprzednio cynkowanego materiału podstawowego, który zapewnia wyższą ochronę przed korozją, a tym samym większą trwałość. Dzięki przejściu na bardziej nowoczesne metody produkcji z precyzyjną techniką laserowo-giętarską szybciej mogą być wymieniane części zamienne, potrzebne np. do ewentualnych napraw wynikających z uszkodzenia na skutek kolizji, co eliminuje kosztowne przestoje. Zastosowanie opcjonalnej kraty zapewnia w razie potrzeby optymalne wykorzystanie miejsca do składowania najróżniejszych rodzajów dużych pojemników, jak np. beczek i IBC. Zależnie od konfiguracji może występować do 3 poziomów składowania. Magazyn materiałów niebezpiecznych SC jest obecnie dostępny w 4 wariantach wyposażenia, w tym wariant z termoizolacją i wariant ekstragłęboki. Do połowy 2021 DENIOS zapewni różnorodną jak zwykle gamę obejmującą ogółem 32 typów. Oznacza to, że w tym samym czasie można bezpiecznie składować najróżniejsze substancje wszystkich klas zagrożenia wód, uwzględniając szczególne przepisy dotyczące przechowywania.

Wygodna obsługa przez konfigurator wariantów

DENIOS oferuje specjalną, ekskluzywną usługę przy konfiguracji odpowiedniego systemu magazynowego za pomocą konfiguratora wariantów. Za pomocą tego oprogramowania można – także na miejscu u klienta – wypróbować i zwizualizować ponad tysiąc opcji wyposażenia i możliwych konfiguracji, przy czym automatycznie uwzględniane są odpowiednie wymogi prawne. Do dalszych opcji wyposażenia zalicza się inteligentny monitoring za pomocą aplikacji DENIOS Connect oraz dodatkowe pakiety wzornictwa z dwubarwnym lakierowaniem dostosowanym do potrzeb klienta.

Kolejną zaletą dla międzynarodowych klientów jest opracowana w zakładzie DENIOS w Bad Oeynhausen w Niemczech koncepcja produkcji, stosowana także we wszystkich innych europejskich oddziałach produkcyjnych DENIOS. Dzięki modularnej strukturze klient zawsze otrzymuje indywidualną konfigurację o tej samej jakości z uwzględnieniem przepisów obowiązujących w danym kraju.