Szafka na materiały niebezpieczne Basis Line

Kompaktowa ochrona przeciwpożarowa bezpośrednio przy stanowisku pracy

Szafka ppoż Basis Line

Stabilna konstrukcja z blachy stalowej, wanna wychwytowa i ochrona ppoż. 30 minut

Trwała ochrona środowiska zaczyna się od stanowiska pracy – i często da się zrealizować już niewielkim nakładem. Nowe szafki na materiały niebezpieczne Basis Line DENIOS to niezabierające wiele miejsca rozwiązanie do przechowywania małych pojemników z ochroną ppoż. 30 minut.

Podstawa bezpieczeństwa na stanowisku pracy 

Wiele czynności wykonywanych na stanowisku pracy w przemyśle i rzemiośle wymaga korzystania z zapalnych materiałów niebezpiecznych. Nowość w asortymencie DENIOS, przeznaczona na takie materiały szafka Basis Line, to kompaktowe rozwiązanie do przepisowego ich składowania. Stabilna konstrukcja z blachy stalowej, lakierowanej proszkowo, nadaje szafce Basis Line szczególną wytrzymałość. Ma ona również zabezpieczenie znane z dużych szaf tego rodzaju: jej skrzydłowe drzwiczki zamykają się samoczynnie. Na dnie szafki zamontowana jest wanna wychwytowa o pojemności 5 l, która przyjmie ewentualne wycieki. Zintegrowany system wentylacyjny jest przygotowany do podłączenia wentylacji technicznej.

Nie zabiera miejsca i jest ekonomiczna

Szafka na materiały niebezpieczne Basis Line ma wymiary (szer. x głęb. x wys.) 995 x 470 x 482 mm, co pozwala ją umieścić na każdym stanowisku pracy. Niewielkim nakładem pracy można ją zawiesić na ścianie za pomocą dołączonych uchwytów. Użytkownik jest w stanie składować materiały niebezpieczne bezpośrednio w miejscu ich wykorzystania. Dzięki temu nie tylko nie potrzeba ich wciąż dostarczać, ale i występuje mniejsze ryzyko wypadku przy tym transporcie. Mimo kompaktowych wymiarów w szafce na materiały niebezpieczne Basis Line jest dość miejsca dla małych pojemników, jak puszki lakieru, pojemniki aerozolowe czy bańki bezpieczne, które w każdej chwili są pod ręką. Szafka jest dostępna również w wersji zamykanej na klucz. Pozwala to chronić zawartość przed dostępem osób nieupoważnionych.