Szafa materiałów niebezpiecznych Scoper: oszczędność miejsca z cargo

Jeśli musimy przechowywać w pobliżu stanowiska pracy coraz większą liczbę różnych zapalnych materiałów niebezpiecznych, ale potrzebujemy ich tylko w małych ilościach, to rozwiązanie magazynowe musi się odznaczać niezbędną wszechstronnością. Na stole warsztatowym czy w laboratorium duża pojemność w możliwie najmniejszej przestrzeni jest zawsze mile widziana. Scoper, nowa szafa materiałów niebezpiecznych DENIOS, łączy te wszystkie zalety w innowacyjnej koncepcji przestrzennej.

Dzięki wysuwanemu cargo Scoper pasuje do każdego środowiska roboczego i oferuje maksymalną przestrzeń

Przechowywane pojemniki są zabezpieczone przed wypadnięciem z półki

90 minut bezpieczeństwa pożarowego

Scoper posiada stabilny i odporny na zarysowanie korpus zewnętrzny o powierzchni lakierowanej proszkowo. Drzwi są dostępne w kolorze niebieskim, żółtym i szarym. Nowa szafa materiałów niebezpiecznych zapewnia 90 minut ochrony przeciwpożarowej i została przetestowana zgodnie z normą PN EN 14470-1. Scoper jest standardowo wyposażony w zintegrowany system wentylacji, który może być podłączony do lokalnych systemów wyciągowych. Jako akcesoria dostępna jest nasadka filtracyjna powietrza obiegowego, co eliminuje konieczność przebijania ścian i dodatkowych kanałów wentylacyjnych. Ponadto na życzenie DENIOS oferuje również inne rozwiązania wentylacyjne. Standardowo Scoper jest wyposażony w wannę podłogową, która przechwytuje wycieki. Ma pojemność 11 l i jest wyposażona w pokrywę z perforowanej blachy. Pozwala to wykorzystać wannę podłogową, jako regularną powierzchnię odstawczą. 

Maksymalny komfort użytkownika

Scoper zapewnia pojemność magazynową klasycznej szafy materiałów niebezpiecznych już w wersji Slim, która ma szerokość zaledwie 45 cm. Dzięki wysuwanemu cargo nowa szafa materiałów niebezpiecznych DENIOS potrzebuje efektywnie tylko połowę miejsca do ustawienia. Jeśli komuś potrzebna jest jeszcze większa szafa, może się zdecydować na wariant Wide o szerokości 81 cm. W tym przypadku do dyspozycji są dwa wysuwane cargo obok siebie. W wersji Slim Scoper jest seryjnie wyposażony w 4 lub 5 półek, a w wersji Wide w 8, 9 lub 10. Dalsze kombinacje dostępne są na życzenie. Oprócz mniejszego zapotrzebowania na miejsce cargo ma jeszcze inną dużą zaletę dla użytkownika: dwóch pracowników ma jednoczesny dostęp z obu stron do zawartości. Scoper może być otwierany i zamykany automatycznie za naciśnięciem guzika. Kiedy szafa nie jest wykorzystywana, drzwi zamykają się automatycznie po 60 sek. Oprócz tego mechanizm otwierania ma funkcję stop, która zapobiega przycięciom. Na nową szafę materiałów niebezpiecznych DENIOS daje 5 lat gwarancji. 

Zobacz ofertę szaf Scoper >>