Optymalna ochrona w przypadku wycieków

Materiały absorbujące DENSORB® produkcji DENIOS są niezbędne do ochrony pracowników i środowiska. Sorbenty DENSORB® chronią zakład przed niekontrolowanymi wyciekami niebezpiecznych substancji, wysokimi kosztami usuwania awarii i przestojami w produkcji.

Sorbenty DENSORB®

Odpowiednie się do zbierania wszystkich cieczy włącznie z agresywnymi kwasami, ługami i innymi chemikaliami

Sorbenty DENSORB® są silnym partnerem w walce z wyciekami. Istnieją trzy typy materiałów DENSORB®: Universal, Olej i Spezial, idealnie dostosowane do rodzaju zbieranej cieczy. DENSORB® Universal ma wszechstronne zastosowanie i wchłania media wodniste i zawierające olej. DENSORB® Olej wchłania tylko ciecze na bazie węglowodorów, jak oleje i benzyna, a odpycha wodę. Dzięki temu nadaje się również do użytku na zbiornikach wodnych, bo pływa nawet po nasyceniu. DENSORB® Spezial jest odporny na wiele agresywnych chemikaliów i dlatego jest wykorzystywany zwłaszcza w laboratoriach i przemyśle chemicznym.

Włókniny chłonne DENSORB® nie kapią, nie drą się i nie strzępią, również w stanie nasycenia. Dzięki drobnowłóknistej strukturze zachowują silną chłonność do ostatniego włókna. Wchłaniają olej w ilości do 16 razy większej niż masa własna. Dostępne są w różnych typach (w zależności od potrzeb użycia), w wielu praktycznych formach (maty, rolki, węże, poduszki itd.), teraz w nowych, bardzo atrakcyjnych cenach. 

Denios oferuje również kompletnie wyposażone zestawy ratunkowe DENSORB®, stacjonarne i mobilne, w różnych wersjach i wariantach. Są one tak zaprojektowane, aby mogły być umieszczone w miejscach, w których występuje ryzyko większych lub mniejszych zanieczyszczeń chemicznych czy olejowych.

sklepie internetowym DENIOS można zamówić przejrzystą broszurę, która pomoże w wyborze odpowiedniego rozwiązania oraz bezpłatny zestaw próbek, aby osobiście przekonać o zaletach produktu. Zainteresowani znajdą tu również kompletną gamę produktów DENSORB® począwszy od rolek, mat, granulatów przez kompletne zestawy ratunkowe aż po węże i zapory przeciwolejowe. Stosując sorbenty DENSORB® nie tylko przyczyniają się Państwo do ochrony pracowników i środowiska, ale także znacząco obniżają koszty.