Ochrona przed zimnem materiałów wrażliwych na temperaturę

Kontrola temperatury substancji ma kluczowe znaczenie dla wielu gałęzi przemysłu. Na przykład, gdy surowce muszą być przygotowane do dalszego przetwarzania poprzez podgrzanie lub gdy istnieje potrzeba utrzymania stałej temperatury w celu zapewnienia bezpiecznego przechowywania cieczy wrażliwych.

Płaszcze grzewcze i ogrzewacze beczek od DENIOS

Płaszcze grzewcze i ogrzewacze beczek od DENIOS

Ogrzewacz beczek DENIOS

Komory grzewcze o dużej pojemności nie zawsze są potrzebne - często wystarczający jest indywidualny ogrzewacz beczki lub urządzenie mobilne. DENIOS oferuje szereg praktycznych ogrzewaczy i płaszczy grzewczych do beczek i zbiorników IBC.

Mobilne systemy ogrzewania beczek stalowych są specjalnie przystosowane do użycia w różnych miejscach, do podgrzewania i ocieplania substancji. Zaspokajają różne potrzeby, gdyż są dostępne w 3 różnych wersjach ogrzewania: ogrzewacze podłogowe, płaszcze grzewcze i kombinacja obu z nich.

W pełnej wersji, beczka jest zamknięta ze wszystkich stron. Zapewnia to dobrą izolację termiczną i doskonałą wymianę ciepła. Maksymalna wydajność została zapewniona w czasie opracowywania produktu i zapewnia stałą izolację w długim okresie. Jeśli substancja, którą należy przechowywać wymaga jedynie niewielkiej ilości ciepła, będzie odpowiednia wersja z ogrzewaniem podłogowym. To rozwiązanie jest przeznaczone, gdy wymagany jest stosunkowo niski poziom grzania. Ogrzewacze typu FH-M oferują optymalną regulację temperatury. Zintegrowane ogrzewanie płaszczowe do otoczenia beczki ze wszystkich stron zapewnia bardzo dobrą termoizolację i przekazywanie ciepła na dużej powierzchni.

Wszystkie ogrzewacze beczek od DENIOS posiadają bezstopniową regulację i cyfrowy wskaźnik temperatury. Amortyzowana hydraulicznie pokrywa zapewnia bezpieczeństwo podczas załadunku, zapobiega nagłemu niekontrolowanemu opuszczeniu pokrywy i gwarantuje łatwą obsługę.

Asortyment ogrzewaczy uzupełniają praktyczne płaszcze grzewcze. Oprócz płaszczy do beczek od 30- do 205-litrowych, dostępne są również wersje na 1000-litrowe zbiorniki IBC. Zewnętrzna warstwa jest pokryta powłoką poliuretanową. Pomiędzy zewnętrzną warstwą a wewnętrzną warstwą osłonową umieszczony jest element grzewczy w kształcie spirali, która z kolei jest pokryta izolacją silikonową. Gwarantuje to bardzo małe straty ciepła i znaczne zredukowanie zużycia prądu. Płaszcz grzewczy może być zdjęty natychmiast po użyciu, bez konieczności oczekiwania, aż ostygnie. Płaszcz jest regulowany za pomocą plastikowych zacisków na końcu taśmy, dzięki czemu można go łatwo dostosować do różnych rozmiarów beczek.

Więcej praktycznych produktów, na przykład elastyczne pasy grzewcze można znaleźć w katalogu DENIOS lub w sklepie internetowym.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt: 22 279 40 00 lub info@denios.pl.