Mrozoodporne prysznice bezpieczeństwa do użytku na zewnątrz

Kora chroni drzewo przed uderzeniami i wnikaniem zarazków. A kto chroni pracownika przed substancjami, które mogą spowodować uszczerbek na zdrowiu? Jeśli mimo wszelkich zabezpieczeń dojdzie do skażenia oczu lub całego ciała, to pierwszym skutecznym środkiem natychmiastowej pomocy jest prysznic ratunkowy. Model MB 250 to wydajny przemysłowy prysznic ratunkowy w bogatym asortymencie bhp DENIOS.

Prysznic ratunkowy DENIOS typ MB 250

Mrozoodporny prysznic do ciała i oczu DENIOS

Zgodny z normami prysznic ratunkowy

W razie oparzenia lub kontaktu z substancją żrącą konieczne jest natychmiastowe udzielenie pierwszej pomocy. Prysznice ratunkowe pozwalają łagodnie, szybko i gruntownie spłukać dużą ilością wody szkodliwe substancje z ciała lub wypłukać je z oczu. Można w ten sposób uniknąć ciężkich następstw wypadku. W laboratoriach ustawienie pryszniców ratunkowych jest wymagane przez przepisy. Ponadto zgodnie z przepisami BHP prysznice ratunkowe są uznawane za „konieczne środki pierwszej pomocy”. Z tych przyczyn DENIOS oferuje wyłącznie zgodne z normami myjki do oczu i prysznice do ciała, gwarantujące łatwe i przyjazne dla użytkownika uruchomienie w razie wypadku. Prysznice ratunkowe typu MB 250 w różnych wersjach spełniają normy PN-EN 15154-1+2 i PN-EN 12899-3. 

Stabilny, uniwersalny i mrozoodporny

Prysznic ratunkowy MB 250 jest zoptymalizowany do użytku na zewnątrz budynków. Łączy prysznic do ciała z myjką do oczu, jest wolnostojący, izolowany i ogrzewany. Zależnie od wersji prysznic jest mrozoodporny w temperaturze -15 °C lub -25 °C. Produkt ten nadaje się także do użytku w określonych strefach zagrożonych wybuchem. Wszystkie elementy rurowe i złączne prysznica są wykonane ze stali cynkowanej ogniowo i dodatkowo izolowane. Ponadto prysznic ma odporny na korozję płaszcz z PE w biało-zielone pasy ostrzegawcze. W razie wypadku prysznic może być łatwo i szybko uruchomiony za pomocą cięgła. Myjka do oczu uruchamia się przez otwarcie pokrywy. Pokrywa chroni ją przed kurzem i zanieczyszczeniem. Opcjonalnie dostępny jest pedał, pozwalający również na szybkie uruchomienie myjki do oczu bez pomocy rąk.

https://www.denios.pl/shop/bezpieczenstwo-pracy/prysznice-ratunkowe-i-plukanie-oczu/prysznice-ratunkowe/