Maksymalne bezpieczeństwo przy manipulowaniu niebezpiecznymi cieczami

W większości zakładów produkcyjnych pracownicy codziennie używają materiałów zapalnych lub żrących. Oprócz zachowania szczególnej ostrożności należy zadbać o możliwie bezpieczne warunki posługiwania się tymi substancjami. Seria FALCON firmy DENIOS opracowana została właśnie w tym celu; również w 2017 r. wzbogaciły ją nowe produkty.

Dzięki elastycznym wylewkom nowe pojemniki FALCON Lubriflex można także stosować w trudno dostępnych miejscach.

Dostępne w rozmiarach 2, 5 i 10 litrów, nowe pojemniki FALCON Lubriflex nadają się szczególnie do środków smarnych.

FALCON na każdą ewentualność

Składowanie w zakładzie pracy, transport, mycie lub pobór i przelewanie to codzienne czynności przy posługiwaniu się materiałami niebezpiecznymi. Asortyment FALCON firmy DENIOS oferuje idealny sprzęt dla każdej z tych czynności. Pojemniki do nalewania, bańki transportowe, bańki do zwilżania i spryskiwania o pojemności 1-5 l dostępne są z magazynu. Każda bańka FALCON występuje w wersji ze stali szlachetnej (ciecze agresywne) albo z blachy cynkowanej (ciecze palne, zapalne). Bańki do zwilżania i spryskiwania gwarantują bezpieczne mycie przedmiotów obrabianych. Użytkownik może z dużą precyzją dawkować ciecz przez regulowane dysze i talerze nawilżające lub zwilżać gąbki bądź ścierki do czyszczenia. Nadmiar cieczy jest odprowadzany z powrotem prosto do pojemnika. Kurki precyzyjnego dawkowania i zintegrowane odpowietrzniki w pokrywach baniek transportowych zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Wewnętrzne blokady płomienia zapobiegają zapaleniu się zawartości. Produkty FALCON redukują ponadto znacznie tworzenie się par rozpuszczalników.

Nowości 2017

DENIOS poszerza asortyment FALCON o nowe pojemniki do nalewania Lubriflex. Materiałem pojemników Lubriflex nie jest stal zwykła ani szlachetna, tylko wysokogatunkowy polietylen. Wytrzymałe, odporne chemicznie i stabilizowane na UV pojemniki nadają się szczególnie do środków smarnych. Otwory w pojemnikach mają szczególnie wygodne wymiary dla zagwarantowania równie łatwego, jak bezpiecznego napełniania. Dostępne są pojemności 2, 5 i 10 l. W celu zapewnienia największej wszechstronności każdy pojemnik do nalewania Lubriflex ma dwie nakręcane wylewki. Tak więc trudno dostępne miejsca albo małe otwory nie stanowią już przeszkody. Aby już na pierwszy rzut oka było widać, co znajduje się wewnątrz, DENIOS dołącza do każdego pojemnika wielojęzyczną nalepkę ostrzegawczą (zgodnie z rozporządzeniem GHS) i 18 barwnych zapisywalnych folii samoprzylepnych do oznakowania.