Cubos: ekonomiczne i bezpieczne składowanie groźnych materiałów

Składy materiałów niebezpiecznych oferują bardzo oszczędną możliwość przechowywania niebezpiecznych substancji w mniejszych ilości na terenie zakładu pracy lub w hali fabrycznej. DENIOS oferuje stalowe składy typu Cubos L i Cubos XL oraz ich nowy wariant kolorystyczny.

Cubos XL: Optymalna wysokość do pracy na miejscu

Cubos L: Doskonały do składowania beczek i małych pojemników

Bezpieczne, stabilne i mobilne

Składy materiałów niebezpiecznych typu Cubos L i XL są dopuszczone do przepisowego składowania materiałów wszystkich klas zagrożenia wód oraz cieczy zapalnych. Posiadają naturalną wentylację (0,4-krotna wymiana powietrza). Mają stabilną konstrukcję z blachy stalowej i standardowo są wyposażone w zatwierdzoną wannę wychwytową o ściankach grubości 3 mm. Kraty są wyjmowane. Ważną cechą wszystkich rozwiązań magazynowych firmy DENIOS jest mobilność. Również nowe składy mają prześwit 100 mm nad podłogą, co ułatwia transport wózkiem paletowym lub widłowym. Składy materiałów niebezpiecznych nadają się do ustawienia wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Typ Cubos L: otwierany i zdolny do adaptacji

Dla łatwiejszej obsługi, drzwi i pokrywa składu typu Cubos L otwierają się niezależnie od siebie. Amortyzatory pneumatyczne zapewniają łatwe otwieranie i zamykanie pokrywy. Ponadto skład materiałów niebezpiecznych można szybko i bez komplikacji dopasować do przechowywania małych pojemników i beczek 60 l na leżąco. DENIOS oferuje w tym celu przestawne trawersy regałowe i przesuwane bezstopniowo słupki regałowe, dostępne jako akcesoria.

Typ Cubos XL: bezpośrednie pobieranie i przelewanie 

Skład materiałów niebezpiecznych typu Cubos XL jest zaprojektowany do przechowywania 2 lub 4 beczek. Składy mają wygodną wysokość wnętrza 1445 mm, idealną do pobierania i przelewania za pomocą pomp beczkowych lub używania  lejków. Do pracy z beczkami DENIOS oferuje również szeroką gamę akcesoriów do wszystkich codziennych czynności, od lejków po pojemniki do nalewania.