Antywirusowy oczyszczacz powietrza DENIOS AVR 3.6 zapewnia aseptyczne powietrze w pomieszczeniu

Jako specjalista w dziedzinie zakładowej ochrony środowiska i bhp DENIOS rozszerzył swój asortyment o sprzęt do prewencji COVID 19: nowy antywirusowy oczyszczacz powietrza zapewnia dzięki swojej technice odkażania UV-C skuteczne usuwanie mikroorganizmów z pomieszczeń.

Antywirusowy oczyszczacz powietrza DENIOS AVR 3.6

Antywirusowy oczyszczacz powietrza DENIOS AVR 3.6

Jedną z głównych dróg przenoszenia się wirusów jest zakażenie kropelkowe przez kaszel. Aerozol złożony z drobnych kropelek unosi się wtedy w powietrzu i może być wdychany przez inne osoby. Mniejsze kropelki mogą przy tym unosić się w powietrzu przez dłuższy czas, być roznoszone przez prądy powietrza i zarażać także ludzi znajdujących się w większej odległości.

Tradycyjne mechaniczne systemy wentylacyjne wytwarzają często przepływ powietrza nieoczyszczonego z zarazków. Wskutek tego mikroorganizmy mogą pozostawać w powietrzu pomieszczenia. W dodatku zakażone powietrze może przepływać z jednego pomieszczenia do drugiego. Aby stawić czoła temu problemowi, inżynierowie z DENIOS skonstruowali na bazie wypróbowanej technologii wentylacyjnej VARIO-Flow nowy oczyszczacz powietrza AVR 3.6. Przez kombinację wysokogatunkowego 2-fazowego systemu filtrów (F9 i HEPA H14) z jednostką dezynfekcji, która zabija zarazki chorobotwórcze promieniowaniem ultrafioletowym (UV-C), powietrze w pomieszczeniu zostaje oczyszczone z mikroorganizmów w 99,995%. Sam klimat pomieszczenia nie ulega przy tym pogorszeniu. Bezpieczna pozycja jednostki UV wewnątrz systemu wentylacji wyklucza uszkodzenia skóry i oczu u ludzi.

Jak działa antywirusowy oczyszczacz powietrza AVR 3.6?

Po zassaniu powietrza nad podłogą 2-fazowy system filtrów usuwa z niego niepożądane substancje, jak pyłek roślin, wirusy (0,01-3 μm) i bakterie. W szczególnie zapylonych strefach można alternatywnie zainstalować filtr pyłu (G4) za kratą ssącą. Zintegrowana antyseptyczna lampa UV przed filtrem HEPA zabija bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy. Zassane i zdezynfekowane powietrze jest następnie uwalniane w górnej strefie pomieszczenia. Wyraźnie redukuje to liczbę zarazków w pomieszczeniu.

Gotowy do podłączenia i certyfikowany antywirusowy oczyszczacz powietrza DENIOS AVR 3,6 ma maksymalną wydajność odsysania 3.500 m³/h i specjalnie się nadaje do oczyszczania powietrza w dużych pomieszczeniach do 600 m³, np. w szpitalach, obiektach medycznych, laboratoriach, poczekalniach, gabinetach lekarskich lub salach dydaktycznych. Regularnie przeprowadzane szerokie testy FAT zapewniają nienaganną funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Więcej informacji na temat produktu znajdą Państwo tutaj:

https://www.denios.pl/shop/antywirusowy-oczyszczacz-powietrza-avr-3-6/