Neutralni dla klimatu

Jesteśmy neutralni dla klimatu!

Ludzkość żyje aktualnie tak, jakby miała do dyspozycji 1,7 Ziemi. Według WWF w roku 2020 zużycie roczne wyniesie dwie planety, a w 2050 nawet trzy. Nie widać końca tego trendu. My w DENIOS angażujemy się na rzecz przyrody – i to nie tylko przez nasze wyroby. Wiele środków podjętych dla ochrony środowiska i zasobów naturalnych znajduje już zastosowanie w naszej codziennej pracy.

 

 

  • Przy wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznej o powierzchni 1000 m2 na dachu oraz odzyskiwania ciepła z produkcji zrealizowany już został budynek neutralny wobec CO2.

  • Hala produkcyjna i pomieszczenia biurowe ogrzewane są ciepłem odpadowym z procesu rotacji. Odzyskiwanie ciepła odbywa się także w naszych instalacjach sprężonego powietrza i w lakierni.

  • Optymalne i energooszczędne zarazem światło zapewniają lampy LED sterowane czujnikami ruchu.

  • W sumie w rezultacie zmian budowlanych powierzchnia produkcyjna i biurowa wzrosła o 15% przy jednoczesnej redukcji zapotrzebowania na energię o 25%.

  • Również w naszych zakładach w innych krajach przy modernizacji i przebudowie będzie w przyszłości przykładana jeszcze większa waga do efektywności CO2 i ograniczenia zużycia energii. Na przykład w zakładzie otwartym w Czechach w 2016r.

  • Elektrociepłownia blokowa (BHKW) wytwarza prąd i wykorzystuje ciepło odpadowe.


Certyfikat EcoVadis

EcoVadis jest platformą oceny zrównoważonego rozwoju, która bada i ocenia dostawców na podstawie obszernego kwestionariusza i przedstawionych odpowiednich dokumentów. Konkretnie DENIOS jako producent musiał udokumentować swoje zdolności w dziedzinach ochrony środowiska, praktyk pracy, praktyk handlowych i ekologicznego zaopatrzenia. Uzyskując srebrne wyróżnienie znaleźliśmy się w górnej jednej trzeciej wszystkich przedsiębiorstw objętych kwalifikacją. To niemały sukces, z którego się bardzo cieszymy. Wymagania naszych klientów i przepisów prawa mocno wzrosły w minionych latach. To, że należymy do czołowych wykonawców, dowodzi słuszności naszej drogi.

 

 

 

Minęły czasy, kiedy klienci pytali wyłącznie o ceny i terminy dostaw! W dzisiejszych czasach i oni chcieliby mieć pewność, że współpracują z odpowiedzialnymi partnerami.

 

Ingo Schlutter; kierownik zarządzania jakością

Ingo Schlutter