Neutralni dla klimatu

Jesteśmy neutralni dla klimatu!

Ludzkość żyje aktualnie tak, jakby miała do dyspozycji 1,7 Ziemi. Według WWF w roku 2020 zużycie roczne wyniesie dwie planety, a w 2050 nawet trzy. Nie widać końca tego trendu. My w DENIOS angażujemy się na rzecz przyrody – i to nie tylko przez nasze wyroby. Wiele środków podjętych dla ochrony środowiska i zasobów naturalnych znajduje już zastosowanie w naszej codziennej pracy.

 

 

  • Przy wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznej o powierzchni 1000 m2 na dachu oraz odzyskiwania ciepła z produkcji zrealizowany już został budynek neutralny wobec CO2.

  • Hala produkcyjna i pomieszczenia biurowe ogrzewane są ciepłem odpadowym z procesu rotacji. Odzyskiwanie ciepła odbywa się także w naszych instalacjach sprężonego powietrza i w lakierni.

  • Optymalne i energooszczędne zarazem światło zapewniają lampy LED sterowane czujnikami ruchu.

  • W sumie w rezultacie zmian budowlanych powierzchnia produkcyjna i biurowa wzrosła o 15% przy jednoczesnej redukcji zapotrzebowania na energię o 25%.

  • Również w naszych zakładach w innych krajach przy modernizacji i przebudowie będzie w przyszłości przykładana jeszcze większa waga do efektywności CO2 i ograniczenia zużycia energii. Na przykład w zakładzie otwartym w Czechach w 2016r.

  • Elektrociepłownia blokowa (BHKW) wytwarza prąd i wykorzystuje ciepło odpadowe.

Elektrociepłownia blokowa
Elektrociepłownia blokowa
Instalacja klimatyzacyjna
Instalacja klimatyzacyjna
Instalacja wentylacyjna
Instalacja wentylacyjna
Instalacja fotowoltaiczna
Instalacja fotowoltaiczna
Uzdatnianie wody
Uzdatnianie wody

Certyfikat EcoVadis

EcoVadis jest platformą oceny zrównoważonego rozwoju, która bada i ocenia dostawców na podstawie obszernego kwestionariusza i przedstawionych odpowiednich dokumentów. Konkretnie DENIOS jako producent musiał udokumentować swoje zdolności w dziedzinach ochrony środowiska, praktyk pracy, praktyk handlowych i ekologicznego zaopatrzenia. Uzyskując srebrne wyróżnienie znaleźliśmy się w górnej jednej trzeciej wszystkich przedsiębiorstw objętych kwalifikacją. To niemały sukces, z którego się bardzo cieszymy. Wymagania naszych klientów i przepisów prawa mocno wzrosły w minionych latach. To, że należymy do czołowych wykonawców, dowodzi słuszności naszej drogi.

 

 

 

Minęły czasy, kiedy klienci pytali wyłącznie o ceny i terminy dostaw! W dzisiejszych czasach i oni chcieliby mieć pewność, że współpracują z odpowiedzialnymi partnerami.

 

Ingo Schlutter; kierownik zarządzania jakością